Uus hingamine? Gran Canaria viskas hiljuti Hispaania meistriks kroonitud klubi vastu üle 100 punkti

Kris Ilves
Siim-Sander Vene
Siim-Sander Vene Foto: CB Gran Canaria / Facebook

Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria sai Hispaania korvpalli meistriliigas 16 kaotuse kõrvale hooaja üheksanda võidu, alistades kodusaalis tunamullu tšempioniks kroonitud Valencia suisa 111:92.

Gran Canaria viskas suureskoorilises mängus igal veerandajal vähemalt 20, teisel ja kolmandal isegi 30, punkti. Väljakuperemehed tegid märkimisväärse vahe sisse teisel kümneminutilisel perioodil, mille nad võitsid 14 punktiga. Seda eduseisu nad enam käest ei andnud.

Üleplatsimeheks kerkis Gran Canaria rootslane Marcus Eriksson, kelle arvele kogunes ligi 20 minutiga 26 punkti. Vene viibis väljakul 14 minutit ning viskas selle ajaga kaks punkti (kolmesed 0/2, kahesed 1/1) ja noppis ühe lauapalli. Valencia resultatiivseim oli 14 punkti visanud montenegrolane Bojan Dubljevic, kes oli ka kahe aasta eest finaali parim mängija.

Gran Canaria jaoks oli see triumf liigasse püsimajäämist arvestades suure kaaluga, sest nüüd edestatakse väljalangemistsooni ühe võiduga. Valencia unistab Hispaania liiga medalist, sest hetkel asuvad nad 15 võidu ja kümne kaotusega viiendal kohal ehk pääsevad suure tõenäosusega play-off’i.

Janari Jõesaare koduklubi Tenerife kohtub pühapäeval Hispaania tippklubi ja valitseva meistri Madridi Realiga. Viimasel ajal vaid kaotusi tunnistanud Tenerife (praegu 9. kohal) noolib play-off-kohta, Real (2. kohal) põhiturniiri võitu.