Nižni Novgorodi kaotus jätab Kalevile võimaluse rünnata 7. kohta

Nižni Novgorodi peatreener Zoran Lukic.

FOTO: Raul Mee

Korvpalli VTB Ühisliigas jätkab BC Kalev/Cramo võitlust mitte ainult play-off'i pääsemise, vaid ka 7. koha eest. Praegu sel kohal asuv Nižni Novgorod kaotas täna võõrsil Krasnojarski Jenisseile 88:92.

Kalevi peatreener Donaldas Kairys ütles mõni nädal tagasi, et VTB liiga põhiturniiril üritatakse jõuda nii kõrgele kui võimalik. Ei rahulduta ainult play-off'i pääsu tähistava 8. kohaga, vaid ihatakse seitsmendat, mis ei tooks veerandfinaalivastaseks suursoosikut Moskva CSKAd.

Mitme vigastatud põhimeheta läbi ajav Nižni Novgorod on praegu haavatud ja püütav. Jenissei hoidis kodus initsiatiivi ning ehkki Nižni mängijad võitlesid meeleheitlikult lõpuni, polnud neil kaotusest pääsu. Nižnil on seitsmendana nüüd 21 mängust 12, Kalevil kaheksandana 10 ja Saraatovi Avtodoril üheksandana 8 võitu. Kõigil jääb pidada veel viis kohtumist, sealhulgas ootab Kalevit ees kodumäng Nižniga.

Täna olid Nižni edukamad traditsiooniliselt Kendrick Perry (27 p, 8 rs) ja Vladimir Dragicevic (20 p), nad rassisid väljakul vastavalt 39 ja 34 minutit. Venelasest tagamees Jevgeni Baburin mängis 35 minutit. Jenisseile tõi D'Angelo Harrison 27 ja Deniss Zahharov 18 punkti.

Kolmapäeval oli Nižni kaotanud kodus Meistrite liiga veerandfinaali avamängus Antverpeni Giantsile 68:83 ja juba siis kurtis peatreener Zoran Lukic jõuvarude kadumise üle. Nüüd on käsil pikk reis Siberisse, juba kolmapäeval tuleb neil aga Belgias pidada kordusmäng Giantsiga.

Seejärel saadakse veidi taastada jõuvarusid, kuid hooaja lõpugraafik pole lihtne: 9. aprillil mängib Nižni kodus Moskva CSKA, 14. aprillil võõrsil Saraatovi Avtodori, 17. aprillil kodus Himki, 20. aprillil Tallinnas Kalev/Cramo ja 28. aprillil kodus Minski Tsmokiga.

Kalevil on peale Nižni jäänud veel mängida kodus Kaasani Unicsi, Peterburi Zenidi ja Krasnodari Lokomotiv-Kubani ning võõrsil Permi Parmaga. Lisaks ei tohi unustada tagant ründavat Avtodori, kel täna ees kodumäng tabeli lõpuossa kuuluva Zielona Goraga.

Tagasi üles