Järelvaadatav: Saaremaa asus pronksiseeriat Rakvere vastu 2:0 juhtima

Eesti võrkpalli meistrivõistluste pronksiseeria teises kohtumises sai tiitlikaitsja Saaremaa võrkpalliklubi Kuressaare spordikeskuses tulemusega 3:1 (25:20, 21:25, 25:18, 25:19) jagu Rakvere võrkpalliklubist. Ühtlasi läks Saaremaa kolme võiduni peetavat pronksiseeriat 2:0 juhtima.

Võitjate ridades tõi austraallasest diagonaalründaja Samuel Boehm 19 punkti, Puerto Rico koondislasest nurgaründaja Eddie Rivera lisas 12 punkti ja Helar Jalg ning Karli Allik toetasid võrdselt kümne silmaga. Rakvere eest kogus Reimo Rannar 11 punkti.

Kolme võiduni peetava seeria kolmas kohtumine toimub Kuressaares 7. aprillil kell 19. Vajadusel peetav neljas matš leiab aset 11. aprillil kell 19 Rakveres ning viies 14. aprillil kell 17 Kuressaares.

Enne mängu:

Kolmapäeval sai tiitlikaitsja Saaremaa võõral väljakul kirja tulemusega 3:1 (25:17, 21:25, 25:14, 25:19) võidu ning läks kolme võidu peetavat heitlust pronksmedali nimel 1:0 juhtima.

Saaremaa meeskonna peatreener Urmas Tali ütles pronksiseeria eel Volley.ee vahendusel, et nii tema isiklikult kui meeskond tahavad kindlasti hooaja medaliga lõpetada. «Ilma pronksita oleks meie hooaja lõpp katastroofiline, aga eks ka pronksi hind on üsna kõrgeks muutunud. Võtame seda seeriat täie tõsidusega, arusaadavalt on Rakverel hammas verel ja nemad on juba seeriasse tulles natuke justkui võitnud, meie aga kaotanud. Usun siiski, et oleme poolfinaali kaotusest üle saanud ja loodan, et ka mängijatel on piisavalt spordimehelikkust ja enese tõestamise tahet,» rääkis peatreener seeria eel.

Rakvere juhendaja Andres Toode sõnul on nemadki motiveeritud. «Selge see, et tahame seda pronksi väga võita. Saaremaa on minu jaoks küll keerulisem vastane kui Tartu, aga midagi pole teha, tuleb nendega mängida. Loodan, et me selles seerias ikka midagi pakume,» ütles Toode ja kinnitas, et kõik mehed on mänguvalmis. «Poolfinaalis jalga väänanud Taavi Nõmmistu on õnneks kiirelt paranenud ja kõik teised on samuti rivis.»

Kolme võiduni peetava seeria kolmas kohtumine toimub Kuressaares 7. aprillil kell 19. Vajadusel peetav neljas matš leiab aset 11. aprillil kell 19 Rakveres ning viies 14. aprillil kell 17 Kuressaares.

Kõik pronksiseeria mängud on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel.

Tulemusi ja live-skoori saab jälgida SIIT.

Rakvere jäi poolfinaalis mängudega 1:3 alla Tartu Bigbankile, Saaremaa kaotas poolfinaalseeria skooriga 0:3 Pärnu võrkpalliklubile. Finaalseeria Bigbanki ja Pärnu vahel algab 10. aprillil.

Tagasi üles