Rammo ja Haud jätkavad võistlust kuldgrupis

Karl-Martin Rammo

FOTO: Toomas Tatar

Hispaanias toimuv olümpiapurjetamise regati teine päev tõi kaasa positiivsed uudised – kaks Eesti Laser klassi purjetajat jätkavad võistlust kuldgrupis ning meie kahepaadil oli edukas esimene võistluspäev, teatas Eesti Jahtklubide Liit.

Olümpiapurjetamise regati 50. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar teisel päeval

peeti Laser klassis kaks kvalifikatsioonisõitu. Eestlaste parima tulemuse noppis päeva esimesest sõidust Karl-Martin Rammo, lõpetades 9ndana. Teise sõidu tulemuseks jäi kõrge 15. koht. Peale nelja kvalifikatsioonisõitu on Rammo kokkuvõttes 30. kohal.

«Olen hooaja alguses veel rabe ja kuna vorm on sihitud pigem suve lõppu, siis pole ka mõtet väikestest puudujääkidest põhjapanevaid järeldusi teha. Praeguse seisuga tundub, et kõige teravamast tipust jääb gramm puudu, aga tugeva keskmise olen seni ära teinud – suuri ämbreid pole olnud ja nii on hea homme kõikide tippudega kuldgrupis alustada,» rääkis Rammo. «Eriti hea meel on, et minu ja mitme teise töö on vilja kandnud ja järgmine Eesti Laser klassi sõitja, Georg Haud on jõudnud maailma tippregatil kuldgruppi – see on kalendrisse kirjutamist vääriv ja olen seda aastaid oodanud. Siit saame tiimina hea fooniga jälle tugevamalt edasi minna!»

Meie teine edukas purjetaja Georg Haud lõpetas päeva 52. positsioonil, olles nii esimeses kui ka teises sõidus 18. kohal.  «Tänased head stabiilsed sõidud tõstsid mind esimest korda elus täiskasvanute seas kuldgruppi. Mis on super! Kolm päeva parimate meeste vastu võistlemist ootab aga veel ees, nii et lõdvaks ei saa lasta ning lähen sama hea tundega edasi,» kommenteeris Haud.

Tagasi üles