Video: Hendrik Themas seab julgeid eesmärke

Hendrik Themas (keskel) tänavu märtsis toimunud Yakuza Fight 5 võistlejate kaalumisel.

FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

13. aprillil Tondiraba Jäähallis toimuval Duel Fighti õhtul Eestit esindav Hendrik Themase eesmärk jõuda hiljemalt kolme aasta pärast võitlussarja Glory.

​Sel aastal on Themas maha pidanud kaks võidukat matši, mis lõppesid tehnilise nokaudiga. Heade tulemusteni on 28-aastase endise kergejõustiklase viinud sihikindel treenimine.

«Mu areng on olnud kiire. Tegelikult olengi kaks-kolm aastat võistelnud ja seda täiel kiirusel. 22 matši teinud ja areng, kogemus tuleb sellega. Rohkem liikumist, jalatööd tehnilisi aspekte ja kõik toimib,» rääkis Themas, kelle eesmärk on küll võitlussari Glory, kuid hea esinemine Duelil võib ta viia ka Hiina võitlussarjadesse. Selleks tuleb aga üle kavaldada Hiina koondist esindav 24-aastane Liu Dacheng. «Ma põgusalt vaatasin, mulle üle ei meeldi mõelda, vaid näha, kes seal vastas on. Oli tehniline ja osav,» kirjeldas Themas oma vastast.

Duel Fighti õhtu kõige viimases lahingus lähevad vastamisi 27-aastane Mirkko Moisar Eestist ja 28-aastane Dong Wenfei Hiinast. Mehed võitlevad kaalukategoorias kuni 71 kilogrammi.

Hiina koondis saabub Eestisse juba 9. aprillil. Lisaks aklimatiseerumisele kulub nende aeg trennideks Kevin Renno uues spordiklubis ja First Fighting Clubis ning neile pakutakse erinevaid ekskursioone ja kultuuriprogramme.

Tagasi üles