E, 26.09.2022

Joonas Turba võitis turniiri ja tõusis maailma edetabelis Eesti esinumbriks

Postimees Sport
Joonas Turba võitis turniiri ja tõusis maailma edetabelis Eesti esinumbriks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Joonas Juan Turba.
Joonas Juan Turba. Foto: Erakogu

Taimaal Royal Hills GR&Spa golfiväljakul toimunud golfiturniiril TGA-Singha võitis oma võistlusklassi Joonas Juan Turba ning selle võidu abil tõusis WAGR edetabelis tänaseks 576. positsioonile. See on Turba kõrgeim koht maailma edetabelis ning esmakordselt tõusis ta ka parimaks eestlaseks maailma amatöörgolfi (WAGR) edetabelis. Carl Hellat, kes parimal juhul on olnud 512. positsioonil, asub täna edetabeli 682. real.

Turba mänguringid olid turniiril 72, 74, 69. Joonase kommentaar võistlusele: «Iga võistlusring oli 40 kraadiga ja mängisime igat ringi viis ja pool tundi. Esimene päev mängisin 72 lööki (raja par). Tegin ainult 3 birdiet, oli veel palju võimalusi mitmel rajal, kuid ei suutnud kahjuks realiseerida. Tegin ka 3 lihtsat bogey, mis tulid kõik avalöögi eksimuste pärast.

Teisel päeval mängisin +2, oli rumalaid vigu täis päev. Tegin 4 birdiet, aga suutsin teha peale 4 bogey ka ühe double bogey kõige lihtsamal par-5 peal. Double bogey tuli ka ühe trahvi pärast.

Viimasel päeval mängisin -3. Raua löök oli parem, kui kõik eelnevad päevad ning suutsin enamus lipu lähedal olnud putid realiseerida, kahjuks jäi väljakule veel kaks kahe meetrist birdie putti aga tundus, et 5 birdiet oli golfijumalal selleks päevaks plaan minuga. 2 bogey tulid jällegi avalöögi vigadest.»

Varasemalt on Eestist neli mängijat TOP1000 sekka jõudnud. Kõrgeimale positsioonile on tõusnud Sander Aadusaar (398), kes tänaseks tegutseb profimängijate maailmas. Mark Suursalu parim koht oli 681., Egeti Liivil 850., nemad mõlemad ei ole enam ka WAGR edetabelis aktiivsed ja täna WAGR edetabelis aktiivne olev Mattias Varjuni parim koht on olnud 828.

Juba täna alustab osa Eesti koondis teed Hispaaniasse, et osaleda järgmisel nädalal peetaval Euroopa rahvuste karikal, mis toimub Sotogrande väljakul. Eesti koondis läheb Hispaaniasse koosseisus Joonas Juan Turba, Carl Hellat, Kevin Christoper Jegers ja Mattias Varjun. Koondise peatreeneri kohusetäitjaks sellel turniiril on Mark Suursalu.

Märksõnad
Tagasi üles