Liverpool kerkis liidriks, kuid trumbid Manchester City käes

Kris Ilves
Mohamed Salah lõi Premier League'is 50. värava Liverpooli eest.
Mohamed Salah lõi Premier League'is 50. värava Liverpooli eest. Foto: Adam Davy / PA Wire/PA Images

Liverpooli jalgpalliklubi tuli reede hilisõhtul kaotusseisust välja, alistades võõrsil Southamptoni tulemusega 3:1.

Liverpool jäi kaotusseisu juba üheksandal minutil, kui võõrustajate eest jõudis sihile Shane Long. Kümmekond minutit enne poolajavilet sahistas Liverpooli eest võrku Naby Keita. Liverpool haaras esimest korda juhtohjad alles 80. minutil, kui hooaja 18. liigavärava lõi Mohamed Salah. Lõppseisu vormistas kuus minutit hiljem Jordan Henderson.

Liverpool kerkis taas liigatabelis esikohale, olles 33 mänguga kogunud 82 punkti (25 võitu, 7 viiki, 1 kaotus), kuid mängu vähem pidanud Manchester City jääb maha vaid kahe silmaga. Liigasse püsimajäämise nimel heitlev Southampton asub 33 punktiga 16. kohal, edestades väljalangemistsooni viie silmaga.

Liverpooli kõigi aegade Premier League’i väravalööjate edetabelis kerkis 50. liigavärava kirja saanud Salah jagama Daniel Sturridge’iga seitsmendat kohta. Eespool on Robbie Fowler (128 väravat), Steven Gerrard (120), Michael Owen (118), Luis Suarez (69), Fernando Torres (65) ja Dirk Kuyt (51).

Premier League’i esikuuik: Liverpool 82 punkti (33 mängust), Manchester City (32), Tottenham Hotspur 64 (32), Londoni Arsenal 63 (31), Londoni Chelsea 63 (32), Manchester United 61 (32).

Liverpool järelejäänud viis kohtumist Premier League’is: kodus Chelsea, võõrsil Cardiff City, kodus Huddersfield Town, võõrsil Newcastle United, kodus Wolverhampton Wanderers.

Manchester City järelejäänud kuus kohtumist Premier League’is: võõrsil Crystal Palace, kodus Tottenham, võõrsil Manchester United, võõrsil Burnley, kodus Leicester City, võõrsil Brighton & Hove Albion.