Isikliku tempomeistri saanud Nurme läheb Hannoveri maratonile kiirete mõtetega

Kaia Lepik (vasakult), tempomeister ja Tiidrek Nurme. FOTO: www.tiidrek.ee

Pikamaajooksja Tiidrek Nurme, kes on viimastel aastatel keskendunud maratonidel osalemisele, asub homme starti Hannoveris, kui võtab elus kaheksandat korda ette 42,195 km pikkuse distantsi läbimise.

«Hannoveri maratoniks olen valmistanud pikka aega. Tänase seisuga ei ole üle nelja kuu kodumaal viibinud, vaid hoopis treeninglaagrites kahes eri paigas. Kõige pealt 3,5 kuud Keenias ning seejärel kaks nädalat Hollandis,» kirjutas Nurme oma blogis.

«Treeningettevalmistus ja maratoni valik on korduvalt nelja kuu jooksul muutunud, sellegipoolest olen täna üsnagi heas võistlusvormis. Seda näitab ka hiljutine Alpheni 20 km jooksuvõistluse võit. Plaanin alustada tavapäratult kiiresti ehk poolmaratoni vaheaeg võiks tulla 66.00. Praeguse seisuga võistlustrass ja ilm on selleks soosivad.»

Mullu suvel Berliini EMil isikliku rekordiga 2:15.16 üheksanda koha saanud Nurme sõnul on talle palju abiks olnud isiklik mänedžer Charles Paanakker ja samuti korraldajad. «Näiteks saan endale isikliku tempotegija, kes jookseb mulle sobivas tempos,» tunnistas 33-aastane sportlane.

«Lisaks on meeldivalt üllatavaid ning minule sobivaid kokkusaatumisi teisigi. Näiteks täna hommikul lõikas Eesti maratoni meistri Kaia Lepiku ema minu juuksed ära. Juhtumisi kohtusime Hannoveris, kuna Kaia võistleb siin. Sain nelja kuu vanusest pässakast lahti,» tõdes Nurme.

Tokyo olümpiamängude norm maratonis on 2:11.30, kuid kvalifitseeruda võib ka reitingu või suurvõistlustel saadud kõrgete kohtade alusel.

Tagasi üles
Back