E, 3.10.2022

Postimees TV: Cambridge võitis ajutraumast taastuva olümpiavõitja abil maailma vanima sõudelahingu

Silver Tabo
, reporter
Postimees TV: Cambridge võitis ajutraumast taastuva olümpiavõitja abil maailma vanima sõudelahingu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Londonis Thamesi jõel peetud legendaarsest Oxfordi ja Cambridge’i ülikooli vahelisest kaheksapaatide sõudmisvõistlusest Boat Race väljusid tänavu nii naiste kui ka meeste konkurentsis võitjatena Cambridge'i esindused.

Seejuures kuulus meeste võidukasse paatkonda kahekordne olümpiavõitja, 46-aastane britt James Cracknell, kellest sai 165. korda toimunud vastasseisu kõigi aegade vanim võitja.

Seni kehtinud tippmargi purustas kuuekordne maailmameister koguni kaheksa aastaga – 1992. aastal triumfeeris samuti Cambridge’i ridades 38-aastane Andy Probert. Cracknelli osalemine on seda erakordsem, et ta sattus 2010. aastal USAs Arizonas jalgrattaõnnetusse, mis põhjustas Cracknellile traumaatilise ajukahjustuse.

James Cracknell.
James Cracknell. Foto: Adam Davy / PA Wire/PA Images

Cambridge’i võiduaeg oli 6,8 km pikkusel distantsil tänavu 16 minutit ja 57 sekundit. Oxford kaotas pingelise võidukihutamise kõigest kahe sekundiga. Esimest korda 1829. aastal peetud sõudevõistluse üldseisu juhib Cambridge nüüd numbritega 85:80.

74. korda toimunud naiste mõõduvõtu võitis kolmandat aastat järjest samuti Cambridge’i ülikooli kaheksapaat, finišeerides ajaga 16.47. Seejuures oldi poolel maal endale kuuluva rekordaja graafikus, kuid lõpuks jäädi ikkagi kõnealusest tippmargist 14 sekundi kaugusele. Võistluste ajaloos kasvatas Cambride eduseisu nüüd 44 võiduni, Oxford on seni kogunud 33 võitu.

Legendaarse võistlusega on seotud olnud ka eestlased: Elo Luik esindas 2016. aastal võidukat Oxfordi naiskonda ning Meelis Lootusel oli 2011. aastal au osaleda sama ülikooli meeskonna valiksõelas, kuigi paati ta ei kvalifitseerunud.

Märksõnad
Tagasi üles