Tipphetked ja galerii: Pärnu avas finaalseeria veenva võiduga Tartu üle

Eesti võrkpalli meistrivõistluste finaalseeria avamängus alistas Pärnu Võrkpalliklubi võõral väljakul 3:1 (27:25, 19:25, 25:15, 25:20) Tartu Bigbanki.

Pärnu kangelaseks tõusis Täna leegionär Chizoba Neves Atu, kes kogus koguni 34 punkti, Atvars Ozolins sai kirja 15 ning Taavet Lepik 11 punkti. Tartu resultatiivseimad olid 11 punktiga Hindrek Pulk ja Samuel Joseph Walker.

Nelja võiduni peetava seeria teine mäng peetakse laupäeval Pärnus.

Enne mängu (eelvaade Volley.ee):

Tartu Bigbank alistas poolfinaalis Rakvere võrkpalliklubi mängudega 3:1, Pärnu lülitas kullakonkurentsist tiitlikaitsja Saaremaa võrkpalliklubi, võites poolfinaalseeria 3:0.

Tartu meeskonnal on sel hooajal üks tiitel võidetud, kui triumfeeriti Credit24 meistriliigas. Pärnul on ette näidata Credit24 meistriliiga pronksmedal. Pärnu on sel hooajal võitnud veel ühe medali, sest karikavõistlustel jõuti finaali, kus jäädi Saaremaale alla 2:3. Eelmisel aastal sai Tartu meeskond Eesti meistrivõistlustel teise koha, Pärnu oli kolmas. Omavahel on sel hooajal kohtutud viis korda, kolm mängu võitis Pärnu, kaks Tartu.

Tartu Bigbanki peatreener Andrei Ojamets rääkis seeria eel, et üsna võrdsete meeskondade vastasseisus jääb pikas seerias peale see, kel on rohkem tahtejõudu. «On olnud tavaline rahulik ettevalmistus. Meie poolfinaalseeria läks pikemalt kui Pärnul, ent see polnud paha – saime vajaliku äratuse. Poolfinaali viimane mäng oli juba mängu moodi, leidsime seal õige rütmi. Käes on hooaja lõpuosa ja üsna pea ootab mitmeid mängijaid koondis, ent praegu on vaja see viimane pingutus veel ära teha ja mõtted selle seeria juures hoida. Hetkel on kõik mehed mänguvalmis,» kommenteeris Ojamets.

Ta lisas, et finaalivastane jättis poolfinaalis väga hea mulje. «Pärnu näitas ilusat ja võitluslikku mängu, platsil oli võistkond. Oma töö tegi ära Ilja Kovaljovi asendanud Atvars Ozolins, Chizoba (Neves Atu) vedas rünnakuid, ent meeskonna mootoriks oli Martti Keel. Eks nemad said sellest seeriast positiivse laengu, meie jaoks oli aga suur positiivne laeng Credit24 liiga võit. Omavahelistes mängudes on mõlemad suutnud tähtsamatel hetkedel väga kindlad võidud võtta – meie alistasime nad Credit24 poolfinaalis ja nemad meid karika poolfinaalis. Eks paberil on võimalused 50-50, võidab see, kes on valmis lõpuni minema ja endast kõik andma,» lisas Ojamets.

Pärnu juhendaja Avo Keel ütles, et tema meeskonnal on finaalseeriaks väga selge plaan. «Istusime meeskonnaga eelmisel nädalal maha ja panime plaani paika. Otsustasime, et võtame selles seerias kõik Tartu servid vastu ja lööme ise kõik pallid maha. Lisaks vaatame, kuhu Tartu tõste läheb ja ehitame iga kord sinna kahese bloki ette,» alustas Keel endale omases võtmes.

«Kui need asjad ära teeme, siis peaks edu üsna kindel olema,» lisas ta muheledes. Tõsinedes tõdes peatreener, et Pärnu on hooaja edenedes aina paremini mängima hakanud. «Jonni otseselt polnud, aga mõni ei tahtnud kaitses mängida või teha asju, mis ei meeldi. Kui novembris RTU käest 0:3 kaotuse saime, siis leidsime lisaajad ja treenisime vastuvõttu eraldi kindlate mängijatega. Järk-järgult läksid asjad paremaks ja täna saab öelda, et oleme selgelt tõusvas joones liikunud. Kui ma hooaja algul ütlesin, et meie võimalused midagi saavutada on seal, kus tiitel sõltub ühest mängust, siis nüüd enam nii ei ütleks. Ja Tartu vastu mängiksin nüüd pigem seeriat. Finaalis kellelegi lisamotivaatoreid pole vaja, kõik trikid, mida osatakse, tehakse ära,» lisas Keel, kelle sõnul on ka kõik tema mängijad rivis.

Tulemusi näeb SIIT.

Eesti meistrivõistluste finaalseeria ajakava:

  • 10.04 kell 19 Tartu Bigbank – Pärnu VK (TÜ spordihoone)
  • 13.04 kell 18 Pärnu VK – Tartu Bigbank (Pärnu spordihoone)
  • 18.04 kell 19 Tartu Bigbank – Pärnu VK (TÜ spordihoone)
  • 21.04 kell 17 Pärnu VK – Tartu Bigbank (Pärnu spordihoone)
  • 23.04 (vajadusel) kell 19 Tartu Bigbank – Pärnu VK (TÜ spordihoone)
  • 26.04 (vajadusel) kell 19 Pärnu VK – Tartu Bigbank (Pärnu spordihoone)
  • 30.04 (vajadusel) kell 19 Tartu Bigbank – Pärnu VK (TÜ spordihoone)
Tagasi üles
Back