Eesti käsipallikoondis jätkab valiksarjas punktita

Suurte kogemustega väravavahtide treener Janne Ekman (vasemal) jäi Rasmus Otsa panusega Läti vastu väga rahule.

FOTO: Helin Potter

Eesti meeste käsipallikoondis sai 2020. aasta EM-valiksarjas kolmanda kaotuse, jäädes neljapäeval kodusaalis alla Lätile 18:24 (11:10). Mängu analüüsis koondise väravavahtide treener Janne Ekman.

«Alustades minu peamisest ülesandest ehk väravavahtidest, siis eile tegi Rasmus Ots suurepärase mängu. Mina jäin väga rahule, nagu ka tiimikaaslased, kes ta mängu parimaks hääletasid,» rääkis Ekman, kelle sõnul tegi Ots just esimesel poolajal tähtsaid tõrjeid, ent siis toimis ka kaitsega koostöö paremini, mis kajastus vaid kümnes sisselastud väravas.

«Teine poolaeg oli keeruline – eksisime rünnakul liigselt, mis andis lätlastele mitmeid kiirrünnakuid ning see tähendas Rasmuse jaoks palju raskemaid viskeid. Käsipall on juba selline, kus võib tulla viie- või kümneminutiline halb periood, vastane saab nii-öelda vaimu peale ja on juba väga raske mängu tagasi saada,» selgitas Ekman. Just nii juhtus tema hinnangul mängu teise pooltunni algul, aga sellest saadi üle ning seisul 15:16 tekkis isegi viigistamise võimalus. Paraku seda ei suudetud.

«Tunnistagem siiski – Läti tegi väga hea teise poolaja, eriti Dainis Krištopans, tõestades miks ta maailma tippu kuulub. Lõpp läks meil juba karistuste ja tagaajamisega võetud riskide nahka,» märkis Ekman, kes on väga rahul, et koondisega liitus. 

«Kõik on olnud väga lahked ja toredad ning mulle meeldib uute väravavahtidega tööd teha. Rasmus ja Marius (Aleksejev) on juba kogenud, aga areneda saab alati. Meie koostöö läks algusest peale hästi käima, mina saan nendelt õppida ja loodetavasti nemad minult ka,» kiitis treener. «Meeskonnasisene kliima on positiivne. Mulle meeldib kui suure isuga on kõik pallurid asja juures, nad on näljased edu järele ja tahavad selle nimel end arendada. Lisaks on tegu toredate inimestega. Mul oli esmaspäeval saabudes sünnipäev ja kogu tiim laulis mulle selle puhul. Ütleme nii, et nad on paremad käsipallurid kui lauljad, aga see oli südantsoojendav!»

Valikturniir jätkub pühapäeval Valmieras, kui kell 15:10 algavas mängus kohtuvad Läti ja Eesti uuesti. Teises 4. alagrupi kohtumises oli Holland eile lähedal suurüllatusele, juhtides pea terve mängu Sloveenia vastu, ent kaotas 26:27 (12:11). Kolme vooru järel on Sloveenial 6, Lätil 4 ja Hollandil 2 silma, Eesti jätkab punktita.

Tagasi üles