Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Joao Felix
Joao Felix Foto: David Martins / ZUMAPRESS.com

Jalgpalli Euroopa liiga eilse mänguõhtu suurimaks täheks kerkis Benfica 19-aastane mängumees Joao Felix, kes lõi oma karjääri esimese kübaratriki, aidates koduklubi veerandfinaalide avamängu 4:2 võidule Frankfurdi Eintrachti üle.

10. novembril oma 20. sünnipäeva tähistav Felix paistis silma kogu kohtumise vältel. Kübaratriki sai ta seejuures ilma kõigest 54 minutiga, lüües väravad 21., 43. ja 54. minutil. Lisaks väravatele andis ta ka ühe väravasöödu.

Felix on nüüdsest ka noorim jalgpallur, kes on Euroopa liigas kübaratrikini jõudnud. Varem oli selleks horvaat Marko Pjaca, kuid Felix võttis rekordi endale 64-päevase varuga.

Benfica särgis on ta tänavu teinud kaasa 36 mängus ning saanud kirja 15 väravat ja kuus väravasöötu.