L, 3.06.2023

Kajalina ütles taas «ei», aga jättis ukse lahti

Andres Vaher
Facebook Twitter
Comments
Aasta siis oli 2016: Anna Kajalina käis seni esimest ja viimast korda Eesti naiskonda esindamas.
Aasta siis oli 2016: Anna Kajalina käis seni esimest ja viimast korda Eesti naiskonda esindamas. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Lunastanud ajaloolise pääsme EM-finaalturniirile, kirjutas Eesti võrkpallinaiskonna peatreener Andrei Ojamets Narvast suurde ilma lennanud 205 cm pikkusele Anna Kajalinale. Ehkki diagonaalründaja oli viimati kahe aasta eest MM-valikturniiri eel kutsele eitavalt vastanud ja meedias kajastati seda ka lause «Kajalina on koondise esindamisest lõplikult loobunud» saatel, soovis Ojamets sügiseseks suurvõistluseks Kajalina tagasi sinimustvalge alla kutsuda.

Itaalias elava ja sealses teises liigas mängiva 28-aastase palluri vastus oli sama, aga selle sisu varasemast erinev. «Anna läheb mai lõpus operatsioonile ja peab seejärel keskenduma ravile,» sõnas Ojamets. «Suhtlesime paar-kolm korda, negatiivset hoiakut ma küll ei tunnetanud. Ta õnnitles meid edasipääsu puhul ja vastas ausa profisportlase kombel, et seisund ei luba appi tulla.»

Kajalina ise kinnitas Postimehega vesteldes täpselt sama. «Jah, Andrei kutsus mind, aga kuna mul seisab suure tõenäosusega ees meniskilõikus, millele järgneb vähemalt kuupikkune taastumine, pidin kahjuks vastama eitavalt. See oli ainuke põhjus. Mul on äärmiselt hea meel, et naiskond nii suure saavutusega hakkama sai,» lausus Kajalina.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles