Liverpool möödus taas paar tundi liidritoolil kõikunud Manchester Cityst (2)

Silver Tabo
Liverpooli ründetuus Mohamed Salah (keskel) sai täna kodumeeskonna ridades hakkama imelise kauglöögiga. Foto: Paul Greenwood / imago images / Colorsport

Tiitlikaitsja Manchester City alistas Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 33. voorus võõral väljakul ründaja Raheem Sterlingi kahe tabamuse toel skooriga 3:1 Crystal Palace'i ning tõusis mõneks tunniks liidripositsioonile. Esikoha hõivas aga taas Liverpool, kes alistas koduväljakul tulemusega 2:0 Londoni Chelsea.

Anfieldi staadionil peetud kohtumises avapoolajal väravaid ei sündinud, ent 51. mänguminutil avas väravaarve Jordan Hendersoni tsenderdusest peaga skoorinud senegallane Sadio Mane. Möödus kõigest kaks minutit, kui sihile jõudis Liverpooli egiptlasest ründaja Mohamed Salah, kes põrutas palli kauglöögist ristnurka ja viis võõrustajad 2:0 juhtima. Sama skooriga kohtumine ka lõppes.

Üheksanda järjestikuse võidu saanud City asus kohtumist juhtima 15. mänguminutil, kui 24-aastane Inglismaa koondislane Sterling realiseeris väravaks Kevin de Bruyne' meisterliku söödu. Avapoolaeg lõppeski City 1:0 eduseisul.

Manchester City belglasest poolkaitsja Kevin de Bruyne (vasakul) tegi Raheem Sterlingi avaväravale meisterliku eeltöö. Foto: KIERAN GALVIN / EPA

63. mänguminutil tõi Sterling tabloole külalismeeskonna 2:0 edunumbrid ning ehkki üheksa minutit enne normaalaja lõppu vähendas serblasest poolkaitsja Luka Milivojevic karistuslöögist Palace'i kaotusseisu minimaalseks, siis vahetusest sekkunud Gabriel Jesus tagas 90. minutil Cityle kindla 3:1 võidu.

Nii tõusis 85 punktiga taas liidripositsioonile Cityst ühe mängu enam pidanud Liverpool, kel jääb hooaja lõpuni pidada veel neli kohtumist. City paikneb 83 punktiga teisel kohal ja Kolmandal real asub 67 silmaga Tottenham Hotspuri meeskond.