Tipphetked ja intervjuud: BC Kalev/Cramo jõudis VTB Ühisliiga ajaloos esimest korda play-off'i!
Lisatud galerii ja videointervjuud

Eesti korvpalli esiklubi BC Kalev/Cramo kindlustas VTB Ühisliigas esimest korda kümne osalemisaasta jooksul koha veerandfinaalis, kui alistas Kalevi spordihallis kaks mängu enne põhiturniiri lõppu tulemusega 96:80 liigatabeli viienda meeskonna, Venemaa tippklubi Peterburi Zenidi.

Kalev/Cramo võitis avaveerandi 11 punktiga 24:13 ning läks poolajapausile samuti 11-punktilises eduseisus 43:32. Võitjate ridades tegi hiilgemängu NBA kogemusega ameeriklasest tagamängija Tony Wroten, kes viskas juba avapoolajaga 18 punkti ning kogus lõpuks enda arvele 31 punkti, lisaks võttis ta maha kaheksa lauapalli ning jagas kaaslastele kaheksa korvisöötu. Kaasmaalased Arnett Moultrie ja Chavaughn Lewis toetasid teda vastavalt 22 ja 17 silmaga. Zenidi parimana kogus Codi Miller-McIntyre 15 punkti.

12. kaotuse kõrvale hooaja 12. võidu saanud Cramol jääb VTB Ühisliiga põhiturniiril pidada veel kaks kohtumist, kui Saku suurhallis võõrustatakse liigatabeli seitsmendat ja neljandat meeskonda ehk vastavalt sel laupäeval Nižni Novgorodi (13 võitu ja 10 kaotust) ja järgmisel kolmapäeval Krasnodari Lokomotiv-Kubani (16 võitu ja 7 kaotust).

Enne mängu (eelvaade BC Kalev/Cramo kodulehekülg):

Kalevlased alistasid pühapäeval võõrsil Permi Parma 105:75 ja teenisid hooaja 11. võidu. Liigatabelis hoiavad Donaldas Kairyse hoolealused kinni kaheksandast ehk viimasest play-off’i viivast kohast. Juhul kui kolmapäeval saadab Kalevit edu, kindlustatakse klubi ajaloos esmakordselt pääs play-off’i, sest võrdsete võitude ja kaotuste korral loetakse omavaheliste mängude punktivahet. Cramo praeguse suurima konkurendi Krasnojarski Jenisseiga on Eesti klubi plussis.

Zeniit on alustanud aprilli kahe järjestikuse kaotusega. Kui Moskva CSKA-le kaotati võõrsil kindlalt 73:83, siis Kaasani Unicsi vastu tuldi teisel poolajal välja suurest kaotusseisust, ent jäädi lõpuks siiski alla napilt, 72:74. Tabelis paikneb Zeniit 14 võidu ja 9 kaotusega hetkel viiendal kohal. Tõusta neil enam võimalik pole, küll aga langeda.

Peterburi esiklubi on üks liiga resultatiivseimaid meeskondi – keskmiselt visatakse 88 punkti mängus. Neist veelgi efektiivsemad on tänavu olnud vaid Moskva CSKA (92 p), Saratovi Avtodor (91 p) ja Kalev/Cramo (90 p).

Võrreldes Kalevi ja Zeniidi tänavuse esimese omavahelise mänguga, mille Venemaa suurklubi võitis koduväljakul 100:87, on vastaste leerist lahkunud nii peatreener Vassili Karasjov kui ka endine NBA täht Brandon Jennings. Detsembri teises pooles võttis Karasjovilt juhendaja ameti üle endine Madridi Reali ja Kaunase Žalgirise loots, hispaanlane Joan Plaza.

Värske uudise kohaselt ei saa tänases mängus osaleda Zeniidi üks juhtfiguure, ameeriklasest keskmängija Jalen Reynolds, kes disvalifitseeriti rusikatega vehkimise eest eelmises kohtumises Kaasani Unicsiga. Seitsme leegionäri kõrval on kohalikest meestest Zeniidi üks liidreid jätkuvalt suurepärase viskekäega Sergei Karasjov.

Pärast kolmapäeva on Kalevil jäänud põhiturniiril pidada veel kaks kohtumist. Koduväljakul võõrustatakse nädala jooksul veel nii Nižni Novgorodi (13-10) kui Krasnodari Lokomotiiv-Kubani (16-7).

Võitlus viimase play-off’i koha nimel:

Kalevi (11-12) allesjäänud mängud:

  • Kodus Peterburi Zeniit (14-9)
  • Kodus Nižni Novgorod (13-10)
  • Kodus Krasnodari Lokomotiiv-Kuban (16-7)

Krasnojarski (9-14) allesjäänud mängud:

  • Võõrsil Astana (14-10)
  • Võõrsil Moskva oblasti Himki (18-5)
  • Kodus Saraatovi Avtodor (9-15)

Saratovi (9-15) allesjäänud mängud:

  • Kodus Kaasani Unics (19-4)
  • Võõrsil Krasnojarski Jenissei (9-14)

Intervjuud:

Kogu mäng järelvaadatavana:

Tagasi üles