Viljandi Tulevik otsib õnne kahe noore aafriklase testimisest

18-aastased Musta Mandri poisid: David Onyeanula (vasakul) ja Romeo Da Costa.

FOTO: Viljandi Tulevik

Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi andis teada, et alates eilsest liitusid nende treeningutega kaks aafriklasest ründajat: Nigeeria kodakondne David Onyeanula ja Beninist pärit Romeo Da Costa.

Mulgimaa meeskond on Premium liigas kuue vooruga kogunud ühe võidu ja viis kaotust, millega jagab tabelis Tallinna Kaleviga viimast kohta. Nii on otsustatud edurivvi lisajõudu otsida.

Tuleviku peatreeneri Sander Posti sõnul avanes klubil võimalus kõnealused mängijad Viljandisse treenima tuua ning tekkinud varianti kasutati meelsasti. «Nad on noored ja tahtmist täis mehed. Suvise üleminekuaknani on paar kuud aega, kasutame võimalust üsna varsti niikuinii ees seisvate küsimustega varakult tegeleda,» kõneles ta. «Vaatame, mida nad suudavad ning kas ja kuidas meeskonnale juurde annavad. Vastavalt sellele ka otsustame, kas, millal ja kui kauaks nad meiega jäävad.»

Posti kinnitusel proovitakse mängumehi põhjalikult ning testiperioodi pikkust ei ole paika pandud. «Laseme neil kõigepealt rahulikult treeningrütmi sisse elada ja vaatame nad ikka põhjalikult üle,» lausus ta. «Kiiret meil kuhugi ei ole.»

18-aastane Onyeanula on Nigeeria noorteakadeemia Golden Star FC kasvandik, tema beninlasest eakaaslane Da Costa aga sirgunud Cotonous asuva Alodo Sport akadeemiast.

Tagasi üles