Viimasel hetkel spordiala vahetanud ameeriklane loobus 14 miljonist

Kyler Murray

FOTO: Mark Brown / AFP

21-aastane Kyler Murray valiti 2018. aastal USA pesapalliliiga MLB draftis üheksanda valikuna, kuid nüüd on mees otsustanud õnne proovida hoopis NFLi draftis.

Murray mängis Oklahoma ülikooli eest NCAA esimeses divisjonis nii pesapalli kui ameerika jalgpalli. Mullu võitis ta NCAA parimale ameerika jalgpallurile välja antava Heismani trofee.

Eelmisel suvel andis ta end MLB drafti üles ning Oakland Athletics valis ta üheksanda valikuna. Temaga sõlmiti 4,6 miljoni dollari suurune lepinguboonus, kuid pesapalliklubi lubas tal veel ühe aasta ülikoolis ameerika jalgpalli mängida. Pesapalliklubiga pidi ta liituma tänavu kevadel.

Viimasel hetkel otsustas Murray aga ameerika jalgpalli kasuks ning andis end üles NFLi drafti. Oaklandi pesapalliklubi üritas noormehe meelt muuta, pakkudes talle kopsakat lisaraha – lisaks 4,6 miljoni suurusele lepinguboonusele garanteerinuks klubi talle 14 miljoni dollari suuruse sissetuleku. Murray otsust see aga ei muutnud.

«Ameerika jalgpall on minu armastus ja kirg. Mind on kasvatatud mängujuhiks ja ootan aega, mil saaksin sellele sajaprotsendiliselt pühenduda,» kirjutas Murray Twitterisse.

Lepingu sõlmimise boonuse maksab Murray Oaklandile pea täies ulatuses tagasi, kuid kui ta peaks kunagi tagasi pesapalli juurde pöörduma, omab tema mängijaõiguseid jätkuvalt Oakland.

25. aprillil algava NFLis drafti prognooside kohaselt peaks Murray leidma endale klubi esimese 15 valiku seas.

Tagasi üles