Anadolu Efes sai Euroliiga play-off'i avalahingus Barcelona üle väärtusliku võidu

Silver Tabo
Vasilije Micic.

Korvpalli Euroliigas jätkati täna play-off'i mängudega, millest esimese võitis põhiturniiri neljas meeskond Istanbuli Anadolu Efes, kui alistas koduväljakul tulemusega 75:68 põhiturniiri viienda tiimi Barcelona. Seega asus Türgi meeskond kolme võiduni peetavat seeriat 1:0 juhtima.

Efes võitis avaveerandi 11 punktiga 26:15, kaotas teise 14:21, kuid läks poolajapausile siiski neljapunktilises 40:36 eduseisus. Teisel poolajal suurendasid võõrustajad eduseisu, kui võitsid kolmanda veerandaja 18:13. Ehkki Barcelona tuli viimasel neljandikul lähemale, siis olenemata kahepunktilisest kaotusest (17:19) viimasel veerandajal saadi koduväljakul kirja väärtuslik 75:68 võit.

Võitjate parimana viskas Vasilije Micic 21 punkti, Adrien Moerman ja Shane Larkin toetasid teda võrdselt 12 silmaga. Barcelona resultatiivseimaks kerkis 14 punktiga Ante Tomic.

Meeskonnad lähevad omavahel vastamisi taas juba reedel ning samuti Istanbulis.

Täna peavad veel play-off'i avamängu valitsev meistermeeskond Madridi Real ja Ateena Panathinaikos.