Eesti kabetajad leinavad - suri Arvo-Jüri Rist

Arvo Rist

FOTO: Eesti Kabeliit

16. aprillil lahkus meie seast üks Eesti paremaid kabetajaid, meistersportlane Arvo-Jüri Rist, kes kabetajate hulgas tuntud siiski rohkem Arvo Risti nime all.

Kabeliidu president Tarmo Tulva sõnul tuli teade Arvo Risti jäädavast lahkumisest kõigile ootamatult, sest alles 3. aprillil tähistas Rist oma 75-ndat juubelit, osales 4.-7. aprillil Tartus peetud Eesti meistrivõistlustel vene kabes ning oli 13.-14. aprillil treenerina saatjaks oma hiidlastest õpilastele, kes osalesid Tallinnas kuni 16-aastaste noorte Eesti meistrivõistlustel.

Silmapaistva kabetajana oli Arvo Rist paljukordne Eesti meister, kes esindas Eestit rohketel välisvõistlustel ning jagas kabetarkusi suurele hulgale noormängijatele. Ta on olnud Hiiumaal innukas kabe edendaja, kuid kuulunud Hiiumaa koondisesse ka paljudel muudel spordialadel, nagu näiteks võrkpall, kergejõustik, orienteerumine ja lauatennis.

Ka Arvo Risti vend Raivo Rist on samuti meistersportlane ning mitmekordne Eesti meister nii vene kui ka rahvusvahelises kabes. Tema poeg Taivo Rist on ka heal tasemel kabetaja ning mänginud koos isa ja onuga palju kordi Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel koos.

Lisaks isiklikele kabealastele saavutustele pälvis Arvo Rist temaga kokku puutunud inimeste erilise austuse ja lugupidamise oma kõrgete eetiliste tõekspidamiste, töökuse, huumorimeele ja loomupärase tagasihoidlikkusega.

Tagasi üles