Martin Müürsepp: püüdsime oma ülekaalu korvi all ära kasutada

Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp.

FOTO: SANDER ILVEST / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Pool hooaega Tallinna Kalev/TLÜ-d peatreenerina juhendanud Martin Müürsepp tüüris meeskonna Eesti meistrivõistluste poolfinaali ja kinnitas, et sellega ei soovita piirduda.

Tartu Ülikool alistati tänu tänasele 97:96 lisaajavõidule seerias 3:1 ning Müürsepa sõnul saavutati edu oma tugevate külgede pealesurumisega. "Play-off'is tihtipeale ei näegi ilusat mängu. Me ei saanud täna vastase leedulastest liidritega hakkama, lasime Velickal peo püsti panna. Lisaks tegime lihtsates olukordades pallikaotusi. Ehkki mängupilt kogu aeg ei näidanud seda, me väga tahtsime sellest mängust võitu," rääkis Müürsepp Viimsi spordihoones veerand tunnikest pärast mängu lõppu.

Kalev/TLÜ pealik nentis rahulolevalt, et seeria kokkuvõttes suudeti oma korvialune ülekaal ära kasutada. "Eriti hästi tuli see välja teises-kolmandas mängus. Buchananist on rünnakul ja lauavõitluses väga palju kasu. Kaitses tekib tal probleeme. Tartu mängib 80-90 protsenti Velicka pick'n'roll'ide peale ning nende pidurdamisel tegi väga head tööd Lips. Harrison oli tubli. Lisaks sai rünnakul korralduse tegutseda agressiivselt mängija, keda kattis Velicka - et teda väsitada ja tal ründamiseks palju jõudu ei jääks," võis Müürsepp pärast seeria lõppu trumbid tetti laduda.

Miinuspoolelt lõid endiselt välja vanad vead: mõnelgi korral tormati pea ees korvi alla ja kaotati pall, lisaks kippus tasavägistel lõpuhetkedel tekkima paanika. "Pea ees sissetormamine on McGhee eripära," nentis juhendaja. "Noffletit vaevab reielihase vigastus, seetõttu panustasin täna McGhee kiiruse peale."

Järgmisel nädalal algavas poolfinaalseerias kohtub Kalev/TLÜ TalTechiga. "See on meie jaoks väga hea võimalus veelgi edasi liikuda. Usume endasse!" hüüatas Müürsepp igasuguse tagasihoidlikkuseta.

Tagasi üles