Silver Tabo
Facundo Campazzo kerkis Madridi Reali resultatiivseimaks.
Facundo Campazzo kerkis Madridi Reali resultatiivseimaks. Foto: AFP7 / ZUMAPRESS.com

Korvpalli Euroliigas peeti eile hilisõhtul kaks veerandfinaalkohtumist. Valitsev meistermeeskond Madridi Real sai teist korda järjest koduväljakul tulemusega 78:63 jagu Ateena Panathinaikosest ning teda lahutab nüüd nelja meeskonna osalusel peetavast finaalturniirist üks võit.

Avamängu skooriga 75:72 võitnud Hispaania tippklubi võitis eile juba avaveerandi 13 punktiga 21:8. Ehkki teine veerandaeg kaotati Kreeka meeskonnale nelja punktiga (14:18), siis poolajapausile mindi ikkagi üheksapunktilises 35:26 eduseisus. Viimase vaatuse eel oli vahe juba 20-punktiline (61:41) ning seda enam võõrustajad maha ei mänginud, saades lõpuks kirja 15-punktilise 78:63 võidu.

Kodumeeskonna parimana viskas Facundo Campazzo 13 punkti, võttis maha seitse lauapalli ning jagas kaaslastele üheksa resultatiivset söötu. Jeffery Taylor lisas 11 punkti ning Gustavo Ayon ja Anthony Randolph mõlemad võrdselt kümme silma. Panathinaikose resultatiivseimana tõi Deshaun Thomas samuti 13 punkti.

Poolfinaali pääsemiseks tuleb Realil saada Panathinaikose üle veel vaid üks võit, milleks avaneb esimene võimalus juba teisipäeval Ateenas.

Teises eilses mängus sai Barcelona võõral väljakul tulemusega 74:72 jagu Istanbuli Anadolu Efesi meeskonnast ning viigistas kolme võiduni peetava seeria seisule 1:1. Järgmised kaks kohtumist toimuvad Barcelonas, millest esimene leiab aset kolmapäeval.