MMi nelja võiduga alustanud Eesti kurlingupaar sai OM-pronksilt esimese kaotuse
Järelvaadatav

Marie Turmann ja Harri Lill. FOTO: Maailma Curlingu Föderatsioon

Norras Stavangeris peetavat jääkeegli segapaaride MMi nelja võiduga alustanud Eesti kurlingupaar Marie Turmann ja Harri Lill sai täna esimese kaotuse, kui jäid numbritega 4:8 alla kodupubliku lemmikule, Pyeongchangi olümpiapronksile Norrale.

«Mõlemal võistkonnal oli täna nii väga häid viskeid kui ka eksimusi, kuid lõppkokkuvõtteks oli mäng hea ning Marie ja Harri andsid Norrale tugeva lahingu. Kahjuks ei õnnestunud meil kõiki võimalusi realiseerida ja olümpiamängude medalistid ei jätnud võimalusi kasutamata ehk need üksikud eksimused osutusid sel korral saatuslikuks,» kommenteeris mängu Eesti Curlingu Liidu juhatuse liige Fred Randver.

Norra võistkonna mängija Kristin Skaslien tunnistas mängu lõppedes, et tegemist oli nende jaoks esimese raske lahinguga kogu turniiri jooksul. «See oli alagrupi esimene raske kohtumine ning teadsime seda ette. Eestlased mängisid väga hästi ja lahing oli raske,» sõnas ta.

Nii jätkavad D-alagrupis ainsana täisedu ehk viie võiduga Norra ja Šotimaa võistkond, Eesti asub nelja võidu ja ühe kaotusega kolmandal kohal. Homme läheb Eesti kell 9 vastamisi sarnaselt Norrale puhaste paberitega jätkava Šotimaaga, kes sai täna tulemusega 8:5 jagu Saksamaast.

Enne matši:

Kurlingupaaril Turmann/Lill on praeguse seisuga kirjas neli võitu Mehhiko, Slovakkia, Belgia ja Leedu üle ning D-alagrupis jagatakse esikohta Saksamaa, Norra ja Šotimaaga, kes kõik on seni kogunud neli võitu ning jätkavad täiseduga.

Kohtumised alagrupi liidritega on seega eestlastel alles ees, neist esimene täna, kui kohtutakse Norra esindusega. Šotimaaga minnakse vastamisi kolmapäeval (algusega kell 9) ja Saksamaaga neljapäeval (algusega kell 13.30).

«Homsel (tänasel – toim) kohtumisel norrakatega tuleb meil mängu panna kõik oma oskused ja kogemused, sest nad on väga tugevad ja kogenud mängijad. Neid iseloomustab väga hea koostöö ja läbimõeldud strateegiline mäng. Läheme kohtumisele kindla eesmärgiga mängida väga head kurlingut. Tunne on hea – suureks toeks on meile meie treener Nicole Strausak ja ka kõikide Eesti kurlingufännide toetus,» kommenteerisid Eesti kurlingumängijad Harri Lill ja Marie Turmann.

Norra kurlingupaar Kristin Skaslien ja Magnus Nedregotten on alagrupi tugevaim võistkond, kellel on ette näidata ka olümpiamängude pronksmedal. Norra asub maailma edetabelis 3. kohal. Eesti asub maailma edetabelis segapaaride arvestuses suuresti tänu Turmann/Lill viimaste aastate tulemustele 14. positsioonil.

Eestlaste esmaseks eesmärgiks on pääseda alagrupi kahe tugevama hulka, mis tagab otsepääsme kohamängudele. Ka kolmanda koha korral ei ole edasipääsu võimalus kadunud, sest kuuest alagrupist pääseb edasi ka neli paremat kolmanda koha võistkonda.

26. aprillil peetakse kaheksandik- ja veerandfinaalid, 27. aprillil poolfinaalid ja finaal.

Segapaariskurlingu MMil võistleb tänavu rekordilised 48 võistkonda ning mängitakse kuues alagrupis. Selle aasta 16 paremat tiimi kvalifitseerub otse 2020. aasta MMile. Marie Turmann ja Harri Lill esindasid Eestit MMil 2016. aastal, jõudes kuue tugevaima hulka ning samuti 2018. aastal, mil saadi 13. koht.

Segapaariskurlingu maailmameistrivõistlused toimuvad Norras Stavangeris ning kestavad 27. aprillini. 

Tagasi üles
Back