Järgmine etapp 23.01-26.01
Monte Carlo
paf

Tänak Argentina ralli suurepärasest algusest: tore, et suutsime kohe teistest kiiremad olla
Järveoja: ees ootavad üllatused

Ott Tänak.

FOTO: STR / EPA

Eesti parim rallipaar Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota) alustas autoralli MM-sarja viiendat etappi Argentina rallit suurepäraselt, kui näitas kiireimat aega nii testikatsel kui ka möödunud ööl sõidetud esimesel kiiruskatsel ehk tõusis ühtlasi liidripositsioonile.

«Oli tore alustada rallit hea ajaga, eriti veel nii paljude kirglike inimestega, kes olid sündmust vaatama tulnud. Sõitjatena me tõesti naudime seda toetust, mida Lõuna-Ameerikast saame,» rääkis avakatsel 1,6 sekundiga kuuekordset maailmameistrit Sebastien Ogier'd (Citroën) edestanud Tänak.

«Auto toimis testikatsel hästi ning suutsime kohe esimesel läbimisel teistest kiiremad olla. Testikatse teisel ja kolmandal läbimisel olid olud juba palju halvemad ja seetõttu otsustasime autot eesootavaks ralliks säästa,» võttis ka testikatsel parimat aega näidanud eestlane avapäeva kokku.

«See on alati olnud raske ralli, kuid sel aastal lisab ilm veel omakorda vürtsi juurde. Paar päeva on nüüd järjest sadanud ja ma usun, et homsed (tänased – toim) olud saavad olema mudased ning üpriski keerulised kõigi jaoks,» vaatas ta esimesele täispikale võistluspäevale otsa.

Tänaku kaardilugeja Martin Järveoja sõnul võib tänase võistluspäeva võtmekohaks pidada reedel esimesena läbitavat kiiruskatset ehk üldarvestuses teist kiiruskatset (16,65 km), mis on ka ühtlasi kuues kiiruskatse.

«Ralli esimene õige kiiruskatse on eriti oluline, sest me ei tea täpselt, millised tingimused olema saavad, kuna tegime recce (võistlustrassiga tutvumine – toim) kuivades oludes enne vihma tulekut. Nagu kõik homsed (tänased – toim) kiiruskatsed, on need kuivades oludes üsna kiired, kuid ma olen kindel, et seal ootavad ees mõned üllatused,» rääkis Järveoja.

Argentina MM-ralli üldseis esimese kiiruskatse järel:

FOTO: Pm

Argentina ralli reedene võistluspäev algab Eesti aja järgi kell 14.08 sõidetava teise kiiruskatsega Las Bajadas – Villa del Dique (16,65 km). Ela sündmuste käigule kaasa Postimehe otseblogi vahendusel!

Tagasi üles