Toimetas Silver Tabo

Korvpalliliigas NBA tuli San Antonio Spurs keerulisest seisust välja, kui suutis play-off’i avaringi kuuendas kohtumises alistada koduväljakul tulemusega 120:103 Denver Nuggetsi ning viigistada seeria seisule 3:3.

Võõrustajad võitsid avaveerandi kümne punktiga 34:24, kuid teine neljandik kuulus numbritega 36:30 omakorda Denverile. Pärast kõnealuse vastasseisu võrdseimat veerandit, mille võitis ühe silmaga (26:25) kodumeeskond, sai viimaks otsustavaks viimane 12-minutiline periood, kui Spurs loopis Denveri 18 punkti kõrval korvi 30 silma.

Spursi ridades kerkis parimaks 26 silmaga LaMarcus Aldridge, kes võttis lisaks maha kümme lauapalli. DeMar DeRozan lisas 25 punkti, seitse lauapalli ja seitse korvisöötu.

Üleplatsimeheks tõusis Denveri serblasest keskmängija Nikola Jokic, kel jäi napilt vajaka kolmikduublist. 24-aastane tsenter tõi 43 punkti, sai kätte 12 lauapalli ning jagas kaaslastele üheksa korvisöötu. Ühtlasi tõusis ta tänavustes play-off’ides Portland Trail Blazersi mängujuhi Damian Lillardi (50) ja tiitlikaitsja Golden State Warriorsi ääremängija Kevin Duranti (45) järel punktide poolest kolmandale kohale.

Seeria otsustav kohtumine on kavas Eesti aja järgi pühapäeva ööl vastu esmaspäeva, paari võitja läheb vastamisi play-off’i avaringis mängudega 4:1 Oklahoma City Thunderi alistanud Portlandiga.