Turmann ja Lill alistasid Šotimaa ning jõudsid MMil veerandfinaali!

Marie Turmann ja Harri Lill. FOTO: Maailma kurlinguföderatsioon

Norras Stavangeris peetaval kurlingu segapaaride MMil alistas Eesti esindus (Marie Turmann, Harri Lill) kaheksandikfinaalis Šotimaa 8:3 ja jõudis kaheksa parema hulka. Veerandfinaal USAga algab Eesti aja järgi täna kell 19.

Eesti ja Šotimaa olid kohtunud ka alagrupis ning siis jäid eestlased peale 8:6. Tänasele võidule laoti alus kohe esimeses voorus, mille Turmann ja Lill võitsid 4:0! Seejärel hoiti turvalist edumaad ning kui eelviimases voorus jäädi peale 2:0 ja vahe kasvatati viiele punktile, loobusid vastased viimasest voorust.

Eesti kohtub veerandfinaalis USAga, kes alistas Inglismaa 7:4. Ülejäänud paarides lähevad vastamisi Kanada - Venemaa, Rootsi - Tšehhi ja Austraalia - Jaapan.

Enne mängu:

Turmann ja Lill alistasid eilses viimases alagrupimängus tulemusega 8:3 Saksamaa ning kindlustasid D-alagrupi võitjatena pääsu play-off'i. Kolmapäeval peetud alagrupikohtumises sai Eesti jagu Šotimaast numbritega 8:6.

Eesti kogus D-alagrupis 6 võitu ja 1 kaotuse ja see tõi esikoha, sest Šotimaa alistas lisavoorus Pyeongchangi OM-pronksi Norra 7:6. Nii Eesti, Norra kui ka Šotimaa lõpetasid võrdselt 6 võiduga, täpsusvisete põhjal reastutakse toodud järjestuses.

Eesti ja Šotimaa vahelise matši võitja läheb veerandfinaalis algusega kell 19 vastamisi kas Inglismaa või USAga.

Maailma edetabelis asub Eesti 14., Šotimaa 12., Inglismaa 19. ja USA 7. positsioonil.

Kaheksandik- ja veerandfinaalid peetakse Stavangeris täna, poolfinaalid ja finaal laupäeval.

16 parema hulka pääsemisega tagas Eesti ühtlasi koha järgmise aasta MMi A-divisjoni, kus jagatakse välja esimesed 2022. aasta Pekingi taliolümpia kvalifikatsioonipunktid.

Tagasi üles
Back