Barcelona jäi Euroliigas ellu, Baskonia mitte

Toimetas Ville Arike
Nando De Colo viskas CSKA kasuks 27 punkti.
Nando De Colo viskas CSKA kasuks 27 punkti. Foto: Valery Sharifulin / TASS / Scanpix

Korvpalli Euroliigas läheb ühes veerandfinaalpaaris parima selgitamiseks vaja otsustavat, viiendat mängu, seda Barcelona ja Istanbuli Anadolu Efese heitluses. Küll kindlustas koha Final Fouris Moskva CSKA.

Barcelona oli kaks päeva tagasi saanud kodusaalis Efeselt 34-punktilise sauna ja kaotas nüüdki esimese veerandaja 15:22, kuid valitses edasist. Poolavileks vähendati vahe 36:38-le ning kolmanda veerandi 27:12 ülekaaluga haarati lõplik initsiatiiv. Lõpuks näitas tabloo kodumeeskonna võidunumbreid 82:72. Võitjaile tõi Kyle Kuric 19 ja Ante Tomic 13, kaotajaile Shane Larkin 20 ja Krunoslav Simon 17 punkti.

Seeria seis on 2:2, otsustav mäng peetakse 1. mail Istanbulis.

Teine Hispaania klubi Vitoria Baskonia aga ei suutnud koduväljakul seeriat päästa. Poolajavileks küll juhiti CSKA vastu 48:39, kuid lõpuveerandil panid külalised võõrustajate hapnikukraani kinni (periood võideti 24:12) ja jäid peale 92:83. Võitjaist säras taas 27 punkti kogunud Nando De Colo, Cory Higgins lisas 19 ja Nikita Kurbanov 15. Baskoniat vedasid Vincent Poirier (21 p) ja Patricio Garino (16).

CSKA saab 17. maiks samasse linna tagasi sõita, sest Final Four peetakse Vitoria. Moskva klubi poolfinaalivastane on Madridi Real (oli 3:0 üle Ateena Panathinaikosest), teise poolfinaalpaari esimene osaline on Istanbuli Fenerbahce (Kaunase Žalgirisega 3:1).