Video: TalTechi ergutustiim saavutas MMil 7. koha

TalTech cheerleaderid

FOTO: Erakogu

Eesti oli esmakordselt esindatud 24.-26. aprillil toimunud ICU Cheerleadingu maailma meistrivõistlustel USAs ja tulemused räägivad enda eest. 17st riigist, kes kvalifitseerusid MM-võistlustel osalema, saavutas 2018. aasta suvel Euroopa meistritiitliga pärjatud Eesti esindus Coed Elite kategoorias 7. koha.

TalTech Cheerleadersite tiimi teekond maailma meistrivõistlustelesai alguse juba eelmisel suvel kui EMi võit tagas koha MMil võistlemiseks. Võistkonnaga võeti ühiselt vastu otsus osaleda ja selleks alustati ettevalmistavate treeningutega eelmise aasta septembris. USAs võistelnud tiimis oli kokku 24 sportlast - 14 tüdrukut ja 10 poissi, lisaks olid võistlustel kaasas 4 varusportlast ja tiimi põhitreenerid Andre Org ja Laura Karindi.

«MMil võistlemine oli nagu elu ameerika mägedel - oli nii raskusi kui ka rõõmsaid hetki. Oleme väga uhked, et tulime nendest raskustest koos läbi ja tõime koju 7.koha!» kommenteerisid võistlust Org ja Karindi. «Oleme super-tänulikud kõigile toetuse eest!»

TalTech cheerleaderid.

FOTO: Erakogu

International Cheer Unioni (ICU) on tunnustatud cheerleadingu juhtorganisatsioon maailmas ja nende poolt korraldatavad maailmameistrivõistlused toimuvad juba 11. korda. Coed Elite ehk eliit kategooria, kus Eesti esindus võistles, on tugevuselt teine tase. Tänavune maailmameister Elite kategoorias on Kolumbia, hõbemedal kuulub Ecuadorile ja pronks Costa Ricale. Finaali jõudsid lisaks Eestile veel Brasiilia, Lõuna-Aafrika Vabariik, Belgia, Wales, Prantsusmaa ja Jamaica.

Eesti esindustiim jõuab USAst tagasi 1. mail kell 14.25. 

TalTech Cheerleadersid on 2007. aastal asutatud tantsu, akrobaatika ja cheerleadinguga tegelev organisatsioon. TalTech Cheerleadersid on valitsevad Euroopa meistrid Coed Elite kategoorias ja seitsmekordsed Eesti meistrid.

Tagasi üles