Serviti haaras kahe Põlva meeskonna poolfinaalis ohjad

Hooaega Põlva Coopis alustanud Alfred Timmo (viskel) kurvastas endist kodumeeskonda kuue väravaga ja aitas Serviti poolfinaalseeria avamängus kindla võiduni.

FOTO: Helin Potter

Meeste käsipalli meistriliigas algas reede õhtul ka teine poolfinaalseeria, kus on vastamisi kaks Põlva meeskonda. Avakohtumises sai tiitlikaitsja Serviti Mesikäpa hallis kindla võidu Coopi üle, alistades vastased 36:22 (15:10). Kolme võiduni peetava seeria teine mäng toimub teisipäeval.

Serviti ei kavatsenud noorematele kolleegidele armu anda ning alustas kohtumist tormiliselt – Stanislav Holodjuk, Carl-Eric Uibo, Alfred Timmo ja Henri Sillaste viisid tiitlikaitsja nelja minutiga 4:0 juhtima. Kui lisada, et Eston Varusk tegi sama ajaga neli tõrjet, tundus, et kohtumine kujuneb väga ühepoolseks.

Kalmer Musting – kes juhendas ses kohtumises Coopi – võttis aja maha ning Andreas Rikken avas väravaarve. Peagi särasid Timmo ja Sillaste visete järel tablool numbrid 6:1 ja ehkki noored põlvalased vähendasid peamiselt Otto Karl Kondi ja Tõnis Kase tabamuste toel veidi vahet, viis Ülljo Pihus 14. minutil Serviti 11:5 ette.

Edasi keerati väravakraanid kinni, häid tõrjeid hakkas lisaks Varuskile tegema Christofer Viilop, kuid mõlema meeskonna mängu sigines ka omajagu tehnilist praaki. Suurima edu sai Serviti 22. minutil, mil Holodjuk tegi seisuks 13:6. Vaheajale minnes näitas tabloo numbreid 15:10.

Coop alustas teist pooltundi hästi ja hoidis mängu pikalt võrdsena. Siis hakkasid aga Serviti tagaliinimehed hästi leidma Sander Sarapuud, kes asendas vigastatud kapten Kristjan Muugat. 20-aastane paremäär viskas neli väravat järjest ning Serviti sai 39. minutil ette 22:14.

Jälle oli mäng pikka aega võrdne, mõlemad tiimid tegid ohtralt vahetusi ja kõik pallurid said mänguaega. Kahekohaliseks kasvatas Serviti edunumbrid 47. minutil Hendrik Varul, tehes seisuks 26:16. Kümme minutit hiljem juhtis 13-kordne Eesti meister 32:22 ning rohkem vastasel oma puuri palle saata ei lubanud.

Viimase kolme minutiga neli vastuseta väravat visanud Serviti sai kindla 36:22 võidu. Sarapuu ja Timmo tabasid kuus ning Holodjuk ja Sillaste viis korda, kaotajate ridades viskasid Kase ja Kont viis ning Priit Jõks neli väravat. Seeria teine mäng toimub teisipäeval.

Käsipalli meistriliiga järgmised poolfinaalmängud:

  • 29.04. kell 19 HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (mängude seis 0:1)
  • 30.04. kell 19 Põlva Coop – Põlva Serviti (mängude seis 0:1)
  • 02.05. kell 19 HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn
  • 03.05. kell 19 Põlva Serviti – Põlva Coop

Käsipalli meistriliiga parimad väravakütid: Tõnis Kase (Coop) – 153, Vahur Oolup (SK Tapa) – 148, Sergei Rodjukov (Viljandi HC) – 120, Markus Viitkar (Tallinn) – 111, Andrei Hapal (Viljandi HC) – 110, Robin Oberg (Tallinn) – 107, Janar Mägi (Kehra) – 101, Mihkel Vaher (HC Viimsi/Tööriistamarket) – 94 väravat.

Tagasi üles