Barcelona krooniti 26. korda Hispaania meistriks

Toimetas Indrek Raudkivi
Lionel Messi oma poja Ciroga tähistamas Hispaania meistritiitlit.
Lionel Messi oma poja Ciroga tähistamas Hispaania meistritiitlit. Foto: Joan Gosa / ZUMAPRESS.com/Scanpix

Hispaania jalgpalli meistrivõistlustel selgus laupäeval tiitlivõitja. Barcelona kohtus kodus Levantega ning teisel poolajal mängu lülitunud Lionel Messi skooris 62. minutil. Sellest piisas, et kindlustada Kataloonia suurklubile La Ligas teine järjestikune meistritiitel.

Kuulsal Camp Noul algas võidutants matši 62. minutil, kui Messi saatis nahkkera Levante väravavahi Aitor Fernandezi selja taha. Barcelona võitis 1:0, see oli Messile liigas 34. väravaks ning hooajal juba tema 46. tabamus.

Barcelona peatreeneri Ernesto Valverde juhtimisel on see teine järjestikune meistrikuld. Viimase 11 aasta jooksul on see Barcelona 8. tiitel. Hispaania meistrik on rohkem kordi tulnud vaid Madriidi Realil – 33.