Blogi ja galerii: Eesti alistas kodusel MM-turniiril kolme väravaga Hollandi ja avas võiduarve

Eesti meeste jäähokikoondis avas Tallinnas Tondiraba jäähallis peetaval MMi I divisjoni B-grupi turniiril võiduarve, kui alistas teises kohtumises tulemusega 4:1 (1:0; 2:1; 1:0) Hollandi meeskonna. Loe täpsemalt allolevast Postimehe blogist!

Eesti asus kohtumist juhtima viiendal mänguminutil, kui väravaarve avas Aleksei Sibirtsev. Teisel kolmandikul viskas külalismeeskonna ridades juba 11. sekundil 1:1 viigivärava Joey Oosterveld, aga Eestil oli kiire vastus olemas, kui 50. sekundil jõudis koondisekarjääris esimest korda sihile Rootsis üles kasvanud Christopher Usov. Lisaks sai Eesti eest käe valgeks teise kolmandiku lõpus Jaanus Sorokin ja ligi viis minutit enne lõpuvilet tõi tabloole 4:1 võidunumbrid käimasoleva turniiri teise ja koondisekarjääri 43. värava visanud Robert Rooba.

Teistes täna I divisjoni B-grupi turniiril Tondiraba jäähallis peetud matšides sai Poola skooriga 7:3 jagu Ukrainast ja Rumeenia alistas numbritega 3:2 Jaapani.

Tabeliseis kahe vooru järel: 1. Poola 6 punkti, 2. Rumeenia (5), 3. Eesti (4), 4. Jaapan (3), 5. Ukraina (0), 6. Holland (0).

Eesti mängude ajakava kodusel MM-turniiril:

• 28.04 kell 16.30 Eesti – Rumeenia 3:3 (karistusvisked 3:4)
  • 29.04 kell 20 Eesti – Holland 4:1
  • 1.05 kell 16.30 Eesti – Jaapan
  • 2.05 kell 20 Eesti – Poola
  • 4.05 kell 20 Eesti – Ukraina

Eile peetud turniiri avamängus pidi Eesti tunnistama pärast tulemusega 3:3 lõppenud normaal- ja lisaaja järel karistusvisetel Rumeenia paremust. Holland sai aga eile skooriga 1:8 sugeda Hollandi rahvusmeeskonnalt.

Võitja pääseb I divisjoni A-gruppi, viimane langeb II divisjoni.

Viimati toimusid meeste koondise maailmameistrivõistlused Tallinnas 13 aastat tagasi aastal 2006. Sel korral peetakse turniir koduses Tondiraba Jäähallis, kus Eestile uisutavad vastu Poola, Jaapani, Ukraina, Hollandi ja Rumeenia koondised.