Silver Tabo

Korvpalli Eesti meistrivõistlustel asus viimase kolme aasta meistermeeskond BC Kalev/Cramo kolme võiduni peetavat poolfinaalseeriat Pärnu Sadama vastu 2:0 juhtima, kui võitis täna Pärnus peetud mängu tulemusega 102:62 (22:17, 25:18, 27:15, 28:12).

Kui reedel peetud avamängus oli Pärnu lähedal suurüllatusele, kaotades siiski lõpuks poolfinaalseeria avamängu skooriga 85:91, siis täna domineeris valitsev Eesti meister kogu kohtumist.

Võitjate parimana viskas Chavaughn Lewis 18 punkti, pingilt sekkunud Tony Wroten ja Kristjan Kitsing toetasid teda vastavalt 16 ja 14 silmaga, tabades mõlemad kolm kaugviset. Pärnu meeskonna resultatiivseimaks tõusis 21 punktiga Demetre Rivers.

Kalev/Cramo võib juba homme poolfinaalseeriale joone alla tõmmata, kui algusega kell 17.30 on Kalevi spordihallis kavas poolfinaalseeria kolmas kohtumine.

Pärnu võitis reedel Kalevi spordihallis peetud avakohtumises avapoolaja 41:40, kuid Kalevi mängumehed viskasid kolmandal veerandajal koguni 30 punkti suvepealinlaste 13 vastu. Ehkki viimasel neljandikul jõudis Pärnu 3.32 enne lõpuvilet kõigest kahe punkti kaugusele (83:85), siis suurfavoriit võttis lõpuks ikkagi kuuepunktilise 91:85 võidu.

Kalev/Cramo parimana viskas ameeriklasest keskmängija Arnett Moultrie 30 punkti, 12 minutiks platsile pääsenud valgevenelasest ääremängija Maksim Salaš lisas 20 silma. Üleplatsimeheks tõusis Pärnu ridades 31 punkti visanud ameeriklasest mängujuht Henri Wade-Chatman.

BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama poolfinaalseeria ajakava:

• 26.04 kell 19 BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam 91:85
  • 29.04 kell 19 Pärnu Sadam – BC Kalev/Cramo
  • 30.04 kell 17.30 BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam

Teises poolfinaalseerias juhib Tallinna Kalev/TLÜ mängudega 2:0 TalTechi vastu. Poolfinaalseeria kolmas kohtumine on kavas homme algusega kell 19 TalTechi spordihoones ning võidu korral tagab Kalev/TLÜ koha finaalis.