Robert Täht kirjutab Eesti võrkpalliajalukku uue peatüki?

Kris Ilves
Robert Täht (number 9) on Türgi meistriliiga finaalseerias Izmiri Arkase võtmemängija. Foto: Efeler Ligi

Eesti võrkpallur Türgi meister? Seda pole varem juhtunud, kuid eeloleval laupäeval võib 25-aastane nurgaründaja Robert Täht teha Eesti võrkpalliajalugu, sest just siis mängib tema koduklubi Izmiri Arkas Spor maailmas kõrgelt hinnatud Türgi meistriliiga finaalseeria otsustavas lahingus Istanbuli Fenerbahcega.

Põhiturniiril tiitlikaitsja Ankara Halkbanki järel teise koha saavutanud Arkas alistas veerandfinaalis Tokati Belediye Plevne mängudega 2:0 ja poolfinaalis sama skooriga Oliver Venno koduklubi Istanbuli Galatasaray. Kolme võiduni peetav finaalseeria Fenerbahcega on kujunenud aga tõeliseks põnevusetenduseks, Arkas on välja rabelenud sisuliselt lootusetust seisust ja mängib jätkuvalt kuldmedalile.

Nimelt jäi Arkas seeria kahes esimeses mängus põhiturniiri viiendal kohal lõpetanud Fenerbahcele alla geimidega 2:3 ja 2:3, seejuures toimusid mõlemad kohtumised Istanbuli meeskonna koduplatsil. Arkas oli esimeses kodumängus ehk seeria kolmandas lahingus lähedal krahhile, ent pööras viiegeimilises matšis 0:2 kaotusseisu 3:2 triumfiks.