Toimetas Indrek Raudkivi

Jäähokiliiga NHL playoffide teise ringi kolmandas kohtumises Carolina Hurricanesi ja New York Islandersi vahel olid tähelepanu keskmes taas Soome hokimängijad.

Carolina võitis mängu 5:2 ja läks seeriat koguni 3:0 juhtima. Koduareenil mänginud Hurricanesi tähtedeks tõusid soomalsed Teuvo Teräväinen ja Sebastian Aho. Esimene viskas kaks väravat, teine andis lisaks väravale ka ühe resultatiivse söödu.

Teräväinen tegi matši esimese värava avakolmandikul. Kuid napid poolteist minutit hiljem Islandersi Devon Toews viigistas.

Teisel perioodil jõudis kumbki meeskond sihile korra, kuid viimane komandik kuulus kodumeeskonnale. Carolina läks matši 3:2 juhtima kui Justin Williams viskas Aho söödust värava. Mängu viimastetel minutitel asendas Islanders väravavahi kuuenda väljakumängijaga ning nii Teräväinen kui ka Aho olid mehed, kes saatsid litri New Yorki tühjaks jäänud väravasse.

Neljas mäng Hurracanesi ja Islandersi vahel toimub ööl vastu laupäeva.