Võrkpalliliit tähistab juubeliaastat suvetuuriga

Veteranide riietusruum.

FOTO: Eesti Võrkpalli Liit

Eesti võrkpall saab sel aastal 100-aastaseks. Juubeliaasta tipphetk on 21.-22. juunini Tallinnas Saku suurhallis toimuv meeste Euroopa Kuldliiga finaalturniir.

Tippspordi kõrval on juubeliaastasse kavandatud mitmeid tõsiseid, aga ka meeleolukaid sünnipäevaüritusi. Neist üks suurejoonelisemaid on juunist kuni augustini toimuv suvetuur «Eesti on võrkpallimaa 100», mille raames kohtuvad endised Eesti koondiste mängijad ja treenerid Eesti erinevates paikades meelelahutuslikus sõumängus kohalikest võrkpallisõpradest moodustatud võistkondadega.

«Eesti on võrkpallimaa 100» mängude kalender:

  • 1. juunil kell 15.30 Narva lossipargis / Narva linna päevad
  • 7. juunil kell 17.00 Rakvere spordikeskuse liivaväljakul / Rakvere linna päevad
  • 29. juunil kell 15.30 Pühajärve rannas / RetroBest festival
  • 13. juuli kell 16.00 Kihnu Metsamaa Pärimustalu / Kihnu Mere pidu
  • 3. augustil kell 15.00 Kärdla Rannapaargu / Hiiumaa kohvikutepäevad
  • 10. augustil kell 12.00 Kuressaare Titerannas / Kuressaare merepäevad   

Mängud on kavandatud kohalike rahvaüritustega samadele päevadele. Suvetuuril on inimestel võimalus lähedalt näha ja vabas õhkkonnas näost näkku suhelda meie võrkpalli lähiajaloo legendidega. Oma osalemist erinevatel etappidel on kinnitanud endine Eesti koondise, praegune Läti meeste koondise peatreener Avo Keel, Saaremaa Võrkpalliklubi peatreener Urmas Tali, Eesti naiste koondise treener Marko Mett, endised tippmängijad Jaanus Lillepuu, Argo Meresaar, Veiko Lember, Asko Esna, Kristjan Õuekallas jpt.

Tagasi üles