Unicsit juhendav kreeklane: peame pingutama, Kalev on talendikas meeskond

Toimetas Kris Ilves
Kaasani Unicsi peatreener Dimitris Priftis.
Kaasani Unicsi peatreener Dimitris Priftis. Foto: Maksim Bogodvid / Sputnik

Valitsev Eesti korvpallimeister Kalev/Cramo mängib tänavu esmakordselt VTB Ühisliiga play-off’is, kohtudes veerandfinaalseerias Kaasani Unicsiga. Venemaa tippklubi Eesti esindust ei alahinda.

Hoopis vastupidi: teist hooaega Unicsit juhendav Kreeka korvpallitreener Dimitris Priftis tunnustas Kalevit seeria eel, vahendab Kalevi kodulehekülg. «Peame olema fokusseeritud ja tegema eriti suure pingutuse, sest Kalev on talendikas meeskond, kes viskab keskmiselt 90 punkti mängus,» lausus Priftis.

Ta jätkas: «Me peame mängima väga-väga hästi kaitses, mitte sõltuma ainult rünnakust. See oleks väga riskantne. Peame olema senisest järjekindlamad.»

Kalev ja Unics on Ühisliigas mõõgad ristanud 16 korral. Eesti esiklubi ainus võit pärineb 2013. aastast, kui Vlad Moldoveanu, Rain Veidemani, Frank Elegari, Armands Škele ja Indrek Kajupanga vedamisel teeniti kodus mälestusväärne 60:57 võit.

Tänavu oli Kalev jaanuaris lähedal Unicsi üllatamisele võõrsil, kuid Martin Dorbeku viimase sekundi ebaõnnestunud kaugiviske järel kaotati ikkagi 74:76. Aprilli alguses peetud korduskohtumise kaotas Kalev koduväljakul märksa kindlamalt, 95:107.

Jälgi täna Kaasanis toimuva veerandfinaalseeria esimese mängu otseülekannet Postimehe ja Kanal 12 vahendusel algusega kell 18.25.