Narva Trans jõudis suureskoorilise võiduga esimesena karikafinaali

Silver Tabo
Narva Trans (punastes särkides).
Narva Trans (punastes särkides). Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Evald Tipneri nimelistel jalgpalli karikavõistlustel jõudis esimesena finaali Narva Trans, kui alistas poolfinaalis tulemusega 5:0 esiliigas mängiva FC Elva.

Kodumeeskond domineeris kogu kohtumise, ehkki jõudis sihile alles avapoolaja lõpus, kui 44. minutil sai jala valgeks Aleksandr Zakarljuka. Hiljem kasvatasid veel mänguskoori neli erinevat meest, kui tabamuseni jõudsid nii Julius Kasparavicius (51.), Nikita Mihhailov (63.), Joseph Saliste (82.) kui ka Mark Beneta (90.).

Lisaks mängis Elva 240-pealise publiku silme all viimased veerand tundi ühemehelises vähemuses, kuna 76. minutil sai teise kollase kaardi Veiko Kütt.

Teine poolfinaal on kavas homme, kui Hiiu staadionil lähevad algusega kell 19 vastamisi kõrgliigasse kuuluvad Nõmme Kalju ja Tallinna FCI Levadia. Samad meeskonnad kohtusid omavahel alles pühapäeval samuti Hiiul, kui kodumeeskond Kalju sai kirja väärtusliku 2:1 võidu.