Millised karistused ootavad Levadiat nelja punase kaardi eest?

Andres Vaher
Siit see kõik algas: väljakukohtunik Juri Frischer eemaldab Maksim Podholjuzini (rohesärkidest kõige parempoolsem), kelle ohver Reginald lebab murul. Foto: Sander Ilvest

Eesti (tipp)klubijalgpallis enneolematul moel ühes kohtumises koguni neli punast kaarti teeninud Tallinna FCI Levadiat ja patustanud mängijaid ootavad erinevad karistused.

Karikavõistluste tänases poolfinaalis Nõmme Kaljuga veel normaalaja lõpus 2:1 juhtinud Levadia allakäik algas 87. minutil, kui Maksim Podholjuzin teenis Reginaldile jalgesse sõitmise eest otse punase kaardi.

Kalju ründaja Peeter Klein viigistas teisel üleminutil ning Liliu vormistas arvulise ülekaalu 108. minutil 3:2 võidutabamuseks.

Nüüd kaotas Levadia kollektiivselt enesevalitsemise: 113. minutil sai väljakukohtunik Juri Frischerilt teise kollase kaardi Markus Jürgenson, 120. minutil Jevgeni Ossipov ja minut hiljem Juri Tkatšuk. Seega lõpetas karikat kaitsnud Levadia mängu seitsmekesi - vastavalt jalgpallireeglitele katkestatakse mäng, kui üks meeskond jääb väljakule kuuekesi.

Kaks kollast kaarti teeninud Jürgenson, Ossipov ja Tkatšuk pääsevad ilmselt mängukeeluga, mis kandub karikasarja järgmisse hooaega. Iseasi, kas Frischeri raportis leiab kajastamist Ossipovi räige venekeelne sõim pärast eemaldamist joonekohtunik Sander Saga aadressil.

Samuti võib karmim karistus oodata 2:1 värava löönud Podholjuzinit, sest tema teenis erinevalt meeskonnakaaslastest otse punase kaardi.

FCI Levadia klubi peab kukrut kergitama vähemalt 100 euro võrra. Selle tingib juhendi punkt 49.11., mis sätestab:

«Kui Premium, Esi- või Esiliiga B võistkond saab ühes karikavõistluste mängus kuus hoiatust, seejuures võrdsustatakse eemaldamine kahe hoiatusega ning kui kohtunike vaatleja on oma ettekandes hinnanud võistkonna mängu ebasportlikuks, karistatakse võistkonda 100 euro suuruse rahatrahviga. Kui võistkond saab ühes karikavõistluste mängus seitse või rohkem hoiatust, seejuures võrdsustatakse eemaldamine kahe hoiatusega, karistatakse võistkonda 100 euro suuruse rahatrahviga.»

Kuid arvestades juhtumi ainulaadsust, tasub ära tuua ka punkt 49.13.: «Muude käesolevas artiklis käsitlemata juhendi nõuete rikkumise korral rakendatakse klubi suhtes lisas V toodud sanktsioone või esitatakse asi distsiplinaarorganile menetelemiseks. Lisaks võib EJL edastada asja distsiplinaarorganile täiendava karistuse määramiseks.»