Šved loopis kümme kolmest mööda, aga Himki jõudis probleemideta poolfinaali

Kris Ilves
Moskva oblasti Himki suurim staar on Aleksei Šved.
Moskva oblasti Himki suurim staar on Aleksei Šved. Foto: Grigory Sysoev/Sputnik

Korvpalli VTB Ühisliigas kindlustas kolmanda meeskonnana koha poolfinaalis Moskva oblasti Himki, kes alistas veerandfinaalseerias Kasahstani esiklubi Astana mängudega 3:0.

Seeria kolmas mäng kujunes kõige tasavägisemaks, Himki võidunumbrid olid võõral väljakul 88:81 (kahes esimeses mängus koduväljakul vastavalt 82:59 ja 94:64). 11 minutit enne lõpusireeni oli seis viigiline, ent Himki pani paremuse maksma viimase veerandaja keskpaigas, suurendades eduseisu korraks ka 11-punktiliseks. Sellest seisust võõrustajad välja ei rabelenud.

Himki resultatiivseimad olid viimases mängus Jordan Mickey 25 ja Aleksei Šved 20 punktiga. Šved proovis kaugviskejoone tagant kätt koguni 13 korda, ent tabas vaid kolm viset. Astana eest kogus parima korvikütina J. J. O’Brien 17 silma.

Himki kohtub poolfinaalis Kalev/Cramo mängudega 3:0 alistanud Kaasani Unicsiga. Teise poolfinaalpaari moodustavad tiitlikaitsja Moskva CSKA ja Krasnodari Lokomotiv-Kuban – Peterburi Zenit vahelise veerandfinaalseeria võitja. Lokomotiv-Kuban juhib kolme võiduni peetavat seeriat mängudega 2:1.