Fenerbahce lõpetas Türgi meistriliiga põhiturniiri stiilse võiduga

Kris Ilves
Egehan Arna (sinises) kerkis 51 punktiga üleplatsimeheks.
Egehan Arna (sinises) kerkis 51 punktiga üleplatsimeheks. Foto: Egehan Arna / Twitter

Istanbuli Fenerbahce korvpallimeeskond alistas Türgi meistriliiga põhiturniiri viimases mängus punase laterna staatuses oleva Sakarya BB meeskonna võõrsil 138:62.

Valitsev Türgi ja tunamullune Euroliiga meister Fenerbahce viskas igal veerandajal vähemalt 26 punkti, viimasel kümneminutilisel perioodil lausa 43 silma. Ühtlasi on 138 näol tegemist selle hooaja punktirekordiga Türgi meistriliigas. Seejuures ei käinud Fenerbahce eest väljakul Euroliigas säravad Jan Vesely, Nicolo Melli, Nikola Kalinic, Bobby Dixon ja mitmed teised ässad.

Üleplatsimeheks kerkis 51 punkti kogunud Egehan Arna, teda toetasid Ahmet Duverioglu 25, Erick Obrien Green 16, Marko Guduric 15 ja Melih Mahmutoglu 12 silmaga. Lisaks noppis Duverioglu 15 ja Arna 14 lauapalli, Sinan Güler andis kümme resultatiivset söötu.

Fenerbahce kogus põhiturniiril 24 võitu ja neli kaotust, millest suure tõenäosusega põhiturniiri võiduks ei piisa, sest ühe mängu vähem pidanud linnarivaal Anadolu Efesil on praegu kirjas 24 võitu ja kolm kaotust. Efes kohtub viimases voorus tabeli eelviimase meeskonnaga.