Bayern kaotas punkte, Saksamaa meister selgub viimases voorus

Kris Ilves
Müncheni Bayerni jalgpallurid Robert Lewandowski (vasakul) ja David Alaba.
Müncheni Bayerni jalgpallurid Robert Lewandowski (vasakul) ja David Alaba. Foto: KAI PFAFFENBACH / REUTERS

Müncheni Bayernil oli Saksamaa jalgpalli Bundesliga eelviimases mängudevoorus võimalus kindlustada seitsmes järjestikune meistritiitel, ent RB Leipzigi vastu ei suudetud võõrsil enamat väravateta viigist.

Bayerni lähim jälitaja Dortmundi Borussia alistas samal ajal kodus Düsseldorfi tulemusega 3:2 ja säilitas võimaluse heidelda meistritiitli eest, sest voor enne liigahooaja lõppu on Bayerni edu vaid kahepunktiline.

Christian Pulisic viis Dortmundi 41. minutil juhtima, ent Düsseldorfi viigivärava sündis juba teise poolaja teisel minutil, kui võrku sahistas Oliver Fink. Dortmund taastas eduseisu 53. minutil, kui sihile jõudis Thomas Delaney. Viis minutit hiljem eksis Düsseldorfi särgis penaltipunktil Dodi Lukebakio.

Kolm punkti kindlustas Dortmundile teisel üleminutil Mario Götze tabamus, ehkki kolm minutit hiljem lõi Düsseldorfi eest ühe värava tagasi Dawid Kownacki. Seejuures mängis Düsseldorf 82. minutist alates kümnekesi, sest otse punase kaardi sai Adam Bodzek.

Saksamaa Bundesliga tabelitipp: Müncheni Bayern 75 punkti (33 mängust), Dortmundi Borussia 73 (33), RB Leipzig 66 (33), Mönchengladbachi Borussia 55 (33), Leverkuseni Bayer 55 (33), Frankfurdi Eintracht 54 (32), Wolfsburg 52 (33), Hoffenheim 51 (33).