Üllatust ei sündinud: kaotusseisu jäänud Manchester City krooniti teist aastat järjest Inglismaa meistriks

Silver Tabo
Manchester City.
Manchester City. Foto: Nick Potts / PA Wire/PA Images

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas Premier League tõusis tiitlikaitsja Manchester City esimeseks meeskonnaks viimase kümne aasta jooksul, kes suutnud kaitsta meistritiitlit. Viimases voorus alistas klubi ajaloos kuuendat korda meistriks kroonitud City tulemusega 4:1 võõral väljakul Brighton & Hove Albioni. Samuti hooaja võidukalt lõpetanud Liverpool sai koduväljakul skooriga 2:0 jagu Wolverhampton Wanderersist ning pidi leppima kokkuvõttes kõigest ühepunktilise kaotusega hõbemedaliga.

Seejuures ei alanud hooaja viimane mäng Cityle just rõõmsates toonides, sest 27. minutil jäädi Glenn Murray tabamusest 0:1 kaotusseisu. Valitsev meistermeeskond toibus aga tagasilöögist kiirelt, kui kõigest minut hiljem viigistas seisu Sergio Agüero.

City enam tagasi ei vaadanud ning jätkas väravalainel. Esmalt viis Aymeric Laporte 38. minutil külalismeeskonna 2:1 juhtima, City 4:1 võidunumbrid tõid teisel poolajal tabloole Riyad Mahrez (63.) ja Ilkay Gündogan (72.).

Kuna Liverpool alistas koduväljakul Sadio Mane 17. ja 81. minutil sündinud tabamuste toel skooriga 2:0 Wolverhampton Wanderersi, siis vajas City tiitli kindlustamiseks igal juhul võitu.

Kolmanda koha sai kokkuvõttes 72 punkti kogunud Londoni Chelsea, kes tegi viimases voorus võõral väljakul Leicester Cityga väravateta viigi. Viimasena tagas endale järgmiseks hooajaks koha Meistrite liigas tänavu 1. juunil toimuvas finaalis Liverpooliga kohtuv Tottenham Hotspur. Viimases mängus viigistas 71 silma teeninud Tottenham kodus 2:2 Evertoniga.

City lõpetas hooaja 98 punktiga, edestades viimati 1990. aastal meistriks kroonitud Liverpooli ühe silmaga. Liverpool tegi aga omaette ajalugu, sest kunagi varem pole Premier League'is üle 90 punkti kogunud meeskond jäänud meistritiitlita. Senine tippmark kuulus Manchester Unitedile, kes kogus hooajal 2011/12 hõbemedali 89 punktiga, kusjuures City tuli meistriks tänu paremale väravate vahele.

Kogu Premier League'i hooaja 2018/19 üldseis on nähtav SIIN.

Enne mänge:

Trumbid on enne viimast kohtumist senise 37 mänguga 31 võitu, kaks viiki ja neli kaotust ehk 95 punkti kogunud liidermeeskonna City käes, kui ta läheb võõral väljakul vastamisi 20 meeskonna konkurentsis 36 punktiga 17. kohal paikneva Brighton & Hove Albioniga. Teisel real asuval Liverpoolil on ette näidata 29 võitu, seitse viiki ja üks kaotus ehk 94 silma. Seejuures pärineb ainus allajäämine 3. jaanuarist, kui võõrsil alistuti skooriga 1:2 just Cityle.

Liverpool, kes tuli viimati meistriks 1990. aastal, võõrustab Anfieldi staadionil 57 punktiga seitsmendal kohal paiknevat Wolverhampton Wanderersi.

Täna lõppeva Premier League’i hooaja tiitliheitlus on üks kõigi aegade tasavägisemaid, kui City on võitnud viimased 13 matši ning Liverpool kaheksa mängu järjest. Kumbki osapool pole kaotanud liigakohtumist alates jaanuarist.

Igal juhul tehakse täna midagi enneolematut, sest kunagi varem pole Premier League'is üle 90 punkti kogunud meeskond jäänud meistritiitlita. Senine tippmark kuulus Manchester Unitedile, kes kogus hooajal 2011/12 hõbemedali 89 punktiga, kusjuures City tuli meistriks tänu paremale väravate vahele.