Blogi: avaseti kaotanud Anett Kontaveit alustas Rooma turniiri raske võiduga

Anett Kontaveit

FOTO: Thomas Kienzle / AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 16.) alustas kõrgetasemelist Rooma liivaväljakuturniiri raske võiduga, kui alistas kaks tundi ja kümme minutit kestnud kohtumises kolmes setis tulemusega 4:6, 6:4, 6:4 kvalifikatsiooniturniiri kaudu põhitabelisse pääsenud sakslanna Mona Bartheli (WTA 85.). Vaata täpsemalt allolevast Postimehe blogist!

Kontaveit jäi avasetis kohe 0:2 kaotusseisu, kuid suutis seisu viigistada. Avaseti lõpetas seisul 5:4 teist korda eestlanna servi murdnud Barthel, kes asus matši 1:0 juhtima.

Teises setis murdsid mõlemad kohe teineteise pallingu, ent Kontaveit suutis seda kaks korda ning asus setti pärast oma geimi hoidmist 3:1 juhtima. Eestlanna 5:4 eduseisul oli Barthelil kasutada murdepall, kuid Kontaveit päästis selle ning võitis teise seti numbritega 6:4 ning viis kohtumise otsustavasse setti.

Kolmandas setis jõudis Kontaveit seisul 3:3 Bartheli servimurdeni ning sellest piisas, et saada lõpuks kirja 6:4 setivõit ning numbritega 4:6, 6:4, 6:4 ka matšivõit.

23-aastane Kontaveit lõi kohtumise jooksul seitse ässa, eestlannast viis aastat vanem Barthel aga viis. Topeltvigu tehti vastavalt kaks ja seitse, Kontaveidi esimese servi õnnestusmisprotsent oli 65 ja sakslannal 61. Teiselt servilt võitis Kontaveit 50 protsenti ja Barthel 42 protsenti punktidest. Mõlemad tennisistid said punkte täpselt 100.

Teises ringis läheb Kontaveit vastamisi kas venelanna Anastassia Pavljutšenkova (WTA 36.) või kvalifikatsiooniturniiri kaudu põhitabelisse pääsenud kreeklanna Maria Sakkariga (WTA 39.), kes kohtuvad omavahel teisipäeval.

Enne mängu:

Rooma on Kontaveidile õnnelik paik – mullu jõudis eestlanna turniiril poolfinaali, kus kaotas hilisemale tšempionile, ukrainlanna Elina Svitolinale. Kuid kahel viimasel aastal on Kontaveit Roomas alistanud näiteks Angelique Kerberi, Svetlana Kuznetsova, Venus Williamsi ja Caroline Wozniacki.

Sakslanna Mona Bartheliga on Kontaveit varem kohtunud ühe korra, mullu Austraalia lahtistel meistrivõistlustel jäi eestlanna kolmes setis peale 6:3, 4:6, 6:3, kuid siis asus eestlanna maailma edetabelis 33. ja Barthel 53. positsioonil.  

28-aastane Barthel on varem võitnud neli WTA turniiri, neist viimase 2017. aastal Prahas. 23-aastasel Kontaveidil on seni ette näidata üks WTA turniirivõit ning seda samuti 2017. aastal Hollandis 's-Hertogenboschis.

Tänase mängu kergeks favoriidiks võib ikkagi lugeda eestlannat. Kui Kontaveit peaks tänase matši võitma, kohtub ta järgmises ringis kreeklanna Maria Sakkari (WTA 39.) ja venelanna Anastasia Pavljutšenkova (WTA 36.) vahelise mängu võitjaga.

Tagasi üles