Hollandi suurklubi kutsus Eesti U17 jalgpallikoondise kapteni enda treeningutele

Mullu käis Maksim Paskotši testimisel PSV Eindhovenis, tänavu aga Tottenhamis. FOTO: Instagram

24-kordne Hollandi meister PSV Eindhoven tutvus läinud nädalal Eesti kuni 17-aastaste jalgpallikoondise kapteni Maksim Paskotši oskustega.

Järgmise aasta koduseks EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti U17 koondis on teatavasti näidanud tänavu suurepäraseid tulemusi. Muuhulgas alistati veebruaris võõrsil Holland 2:0.

«Maksim jäi selles mängus neljale PSV skaudile silma ja klubi kutsus ta enda juurde. Selline huvi suurklubi poolt on meie jaoks pigem tavatu ja kindlasti väga tähtis,» kirjeldas kõnealuse koondise peatreener ja Paskotši koduklubi Tallinna FC Flora spordidirektor Norbert Hurt protsessi.

Eelmise nädala esmaspäevast reedeni harjutas 16-aastane keskkaitsja PSV akadeemia eakaaslaste seltsis. «Tagasisidet pole veel tulnud, aga minu silm igatahes ei täheldanud, et ta hakkama ei saanuks. Oskused võimaldasid sealsel tasemel toime tulla küll,» sõnas Hurt. «Täiesti iseasi muidugi, kas PSV huvi on püsiv või mitte. Arvestada tuleb, et noortegrupid on seal pigem väikesed ja mängijaid valitakse väga hoolega.»

Paskotši siirdus Florasse eelmise aasta alguses, olles eelnevalt kuulunud Tallinna Everesti ja Tallinna Kalevisse. Floras harjutab ta koos duubelrivistusega ja mängib Eesti esiliigas.

Väärt õppematerjal Florale

Kuna kutse ja algatus tuli PSV poolt, kasutas Hurt võimalust ja sai tutvuda ka suurklubi köögipoolega. Ta tõi huvitava võrdluse Amsterdami Ajaxiga, kellest viimastel nädalatel üle Euroopa tänu suuredule Meistrite liigas palju juttu olnud.

«PSV inimesed rääkisid omakorda Ajaxist kui suurklubist, kes toob välismaalt rohkem mängijaid ja investeerib märksa rohkem raha. PSV on meile kodusem võrdlus – ehkki muidugi täiesti teistes mastaapides -, sest peab hakkama saama ainult niiöelda oma vahenditega,» kirjeldas Flora spordidirektor. «Neil on kindel reegel: vähemalt pool esindusmeeskonna koosseisust peavad moodustama enda kasvandikud. Sain kasulikke näpunäiteid, kuidas nemad on selle saavutanud ja samas suutnud olla ka sportlikult edukad.»

Hollandi liigas on pidamata veel üks voor ja suure tõenäosusega lõpetab tiitlikaitsja PSV tänavu Ajaxi järel teise kohaga.

Tagasi üles
Back