Karl Patrick Lauk teenis karjääri esimese profivõidu

Karl Patrick Lauk karjääri esimest profivõitu tähistamas.

FOTO: Erakogu

Jalgrattur Karl Patrick Lauk (Equipe continentale Groupama-FDJ) teenis pühapäeval Prantsusmaa velotuuri Rhône-Alpes Isère Tour (2.2) neljandal etapil esimese profivõidu, kui läbis 172 km pikkuse etapi ajaga 4:09.07.

Teine oli tšehh Jan Bárta (Elkov-Author Cycling Team) ning kolmas šveitslane Robin Froidevaux (Akros–Thömus).

«Võib öelda, et terve päev oli tugeva tuule tõttu väga stressirohke. Enamus sõidust oli punt pikk, aga sellest hoolimata ei olnud tuul piisavalt õige nurga alt. Teadsime, et 111 km peale linnakest on umbes 7–8 km täiesti lage ja küljetuul. Kasutasime seda ära, olime heal positsioonil ja tänu küljetuulele lagunes kogu punt juppideks,» iseloomustas 22-aastane eestlane sõidu käiku.

«Lõpuringil jälgisin tuule suunda ja selle järgi arvestasin, kus ennast hoida. Viimasel ringil tuli paar rünnakut, mis tiimikaaslane ära kattis ning tänu millele vahet sisse ei saanudki. Olin kindel, et kui viimasesse kurvi heal positsioonil lähen, olen võimeline võitma, seda proovisin endale kogu aeg ka sisestada. Kuidagi sattus aga hoopis nii, et saime kuuekesi eest ära ja taga jäädi täiesti seisma. Sellisest pundist positsioonivalik väga raske polnud ja jäi üle vaid asi ära vormistada,» võttis Lauk eduka päeva kokku.

Tagasi üles