Annika Karilaid jõudis MK-etapil taas medalile

Annika Karilaid treener Glen Viksiga

FOTO: Eesti judoliit

Nädalavahetusel toimus Leedus juunioride maailmakarika etapp judos. Taas maadles ennast poodiumile Eesti parim naisjudoka Annika Karilaid.

Kuni 78 kilogrammiste naiste hulgas oli Karilaid esimeses ringis vaba. Teises voorus kohtus ta soomlanna Noora Nykaneniga ning alistas efektse ipponiga.

Poolfinaalis kohtus Karilaid tugeva venelanna Viktoria Sokolovaga, kes oli varasemalt alistanud Hollandi ja Austraalia sportlased. Eestlanna alustas enesekindlalt ning sooritas mitu ohtlikku rünnakut, vastane panustas rohkem kontrarünnakutele. See taktika tõi talle ka edu - oskuslik vasturünnak kaks minutit enne maadlusaja lõppu viis ta waza-ariga juhtima. Karilaid pidi veelgi agressivsemalt ründama. Paraku pööras venelanna ühe rünnaku enda kasuks ning võitis matši.

Pronksikohtumist Belgia judoka Isabelle Schrenki vastu alustas Karilaid ettevaatlikult. Kontrollides liikumist ja haardeid vahetades otsis ta kindlat heitekohta. Esimese tõsise rünnakuga heitis ta belglanna efektselt ipponile ja võitis pronksmedali.

See oli Tallinna Aitado sportlasele sellel aastal juba kolmandaks medaliks MK etappidelt.

Kaunases võistelnud meesjuunioridest oli eestlastest edukaim Simon Sülla. Samuti Aitado klubis Glen Viksi käe all treeniv Sülla saavutas kaks võitu, kuid pidi seejärel alistuma hilisemale võitjale Mihhail Ziminile. Poolfinaalis saadud vigastuse tõttu ei saanud Sülla kahjuks pronksimatši maadlema minna ning leppis viienda kohaga.

Tagasi üles