Mukunga fenomen – viimase kolme aasta jooksul on keenialast edestanud vaid üks Eesti jooksja

Toimetas Silver Tabo
Ibrahim Mukunga Wachira.
Ibrahim Mukunga Wachira. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Emadepäeval 37. korda peetud Tartu maastikumaraton lõppes oodatud tulemusega – viiendat aastat järjest ületas 24 km distantsil esimesena finišijoone Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira.

Mõnevõrra ootamatult oli tänavune võidumarginaal viie aasta kõige väiksem. Kui tavaliselt on teise koha meestel kaotust kogunenud 4–6 minutit, siis eile jäi Raido Mitt maha vaid minuti ja 21 sekundiga, vahendab Marathon100.com.

Tiidrek Nurme (paremal) ja Ibrahim Mukunga Wachira.
Tiidrek Nurme (paremal) ja Ibrahim Mukunga Wachira. Foto: Elmo Riig / Sakala

Mukunga on Eesti jooksuvõistlustel osalenud nüüdseks viis aastat ning viimase kolme aasta jooksul on teda rajal suutnud edestada vaid üks jooksja – Tiidrek Nurme. Nurme on oma treeningkaaslasest kiirem olnud nii 2017. aasta Tallinna maratoni 21,1 km distantsil (Nurme sai neljanda ja Mukunga viienda koha – toim) kui ka 2016. aasta sama võistluse 10 km distantsil, kui Nurme lõpetas Mukunga ees esikohaga.

Refereeritud artikli täistekst Marathon100.com veebilehel.