Coop üllatas pronksiseeria avamängus võõrsil Kehrat

Põlva Coop (valges). FOTO: Helin Potter

Eesti meeste käsipalli meistriliiga pronksiseerias ei oodanud mitmed sellist põnevuslahingut, nagu HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Coop avamängus pakkusid. Põlvalased said võõral väljakul napi 28:27 (15:11) võidu ja võivad reedel edu korral koduses Mesikäpa hallis kindlustada tiimiajaloo esimese medali.

Kohtumine Kehra spordihoones algas väravavahtide tõrjeteparaadiga kui nii Mikk Aasmaa kodumeeskonna, aga eriti Christofer Viilop külaliste postide vahel peatasid ridamisi vastaste rünnakuid. Priit Jõksi kaks väravat viisid Coopi kuuendal minutil 3:1 ette ja ehkki kehralased võitlesid välja 4:4 ja 5:5 viigiseisud, ei pääsenud mullune hõbe kuidagi juhtima.

Coopi peatreener Kalmer Musting üllatas, kui nii varajases mängufaasis kasutas rünnakul väravavahi asemel seitsmendat platsimängijat. Pidevalt leidsid tagaliinist häid viskepositsioone nii Jõks, Tõnis Kase kui ka Otto Karl Kont. Kase viis 17. minutil põlvalased uuesti kahe väravaga ette (7:5), aga kuue minuti jooksul vahe ei kärisenud.

Kehra rünnakutel jäi puudu teravusest, ehkki mängujuhiks siirdunud Kaspar Lees seda jätkuvalt tekitada üritas. Kogenud Eesti koondislase liikumised ja söödud Dmõtro Jankovskile olidki ainsad, mis võõrustajaid toitsid. 24. minutil tuli aga Kondi tabamuse järel 11:8, mõni minut hiljem Andreas Rikkenilt 13:9 ja kohe vähemuses mängides veel Jõksilt 14:9!

Lõpusireeni järel Uvis Strazdinši realiseeeritud karistusvise saatis meeskonnad puhkama külaliste 15:11 eduseisul. Vigastatud Janar Mägita mänginud Kehra sai avapoolaja lõpul veel valusa löögi, kui platsilt lonkas ära Mägi asendaja David Mamporia.

Teist pooltundi alustas kodumeeskond siiski oluliselt sisukamalt, eriti kaitses. Rünnakul olid pidurdamatus hoos Lees ja Jankovski, esimene söötjana, teine viskajana ning vahel ka vastupidi. 44. minutil tuli ukrainlaselt 19:19 viik ning võis tunduda juba, et Coop murdub.

Juhtima Kehra aga endiselt ei saanud ning seisult 21:21 spurtis hoopis Coop. Hästi tabasid meeskonna kogenumad ehk Jõks ja Rikken ning viimane viis 51. minutil kiirrünnakust põlvalased 26:22 ette. Kehra nii lihtsalt ei loovutanud – Jankovski ja Sergio-Silver Kreegimaa vähendasid vahe minimaalseks ja poolteist minutit enne lõppu tegi Jankovski 27:27.

Järgmisel rünnakul läks Kase viskest Coop uuesti juhtima ning ehkki võiduvärava autor eemaldati seejärel kaitses, tõrjus Viilop lõpusekundil Leesi viske! Esimest korda sel hooajal Kehrast jagu saanud Coopi kasuks viskasid Kase, Jõks ja Kont seitse ning Rikken viis väravat. Viimati 1992. aastal medalita jäänud Kehra poolel tabas Jankovski 11 ja Lees viis korda.

«Juba poolfinaalikaotuse järel oli meil soov Kehraga kokku minna, sest uskusime, et meil on võimalus,» sõnas mängujärgselt Otto Karl Kont. «Tegime selle pronksiseeria nimel trennis kõvasti tööd ja saime oma seitse kuue vastu rünnakuga vastaste 5-1 kaitse ära hoitud. Tahaks loota, et suudame reedel kodus medalivõidu ära vormistada!»

Kehra pingilt mängu jälginud Janar Mägi tunnistas, et juurde peab tema meeskond panema igas elemendis. «Eriti kaitses ja postide vahel, aga ka rünnakul peame suutma lihtsamalt mängida. Vaadates viimaseid trenne ja tänast mängu, pole kaotus üllatus – Põlval tahtis võita terve meeskond, meil ainult mõned pallurid!»

Pronksiseeria järgmine ja vajadusel kolmas mäng:

  • 17.05 kell 19 Põlva Coop – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Mesikäpa hallis)
  • 20.05 kell 19 HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Coop (Kehra spordihoones)
Tagasi üles
Back