Itaalia velotuuri üks suursoosikutest pidas vastu vaid kilomeetri

Tom Dumoulini põlv pärast neljanda etapi rasket kukkumist.

FOTO: Alessandro Di Meo / AP

Giro d’Italia tunamullune võitja ning selle aasta üks soosikutest Tom Dumoulin katkestas velotuuri tänasel viiendal etapil.

28-aastane Hollandi rattur kukkus teisipäevasel neljandal etapil raskelt ning vigastas põlve. Hoolimata valust suutis ta etapi lõpetada, kuid kaotaust liider Primož Rogličile oli üldarvestuses kogunenud juba neli ja pool minutit.

Tänasel viiendal etapil oli Dumoulin küll stardis, ent ronis ratta seljast maha pärast esimest kilomeetrit.

Enne starti ütles Dumoulin, et soovib võistlust jätkata, kuid pole kindel, kas see on võimalik. Tänane etapp algas kohe tõusuga ning vihmase ilma tõttu olid olud ratturitele rasked. Dumoulini vasak põlv tegi nii suurt valu, et tal polnud ikkagi võimalik jätkata.

Dumoulin kukkus neljandal etapil, kui sõita jäi veel kuus kilomeetrit. Team Sunwebi arst ütles pärast Dumouliniga konsulteerimist, et lubab hollandlasel velotuuri jätkata. «Meditsiiniliselt rääkides võib ta võistlust jätkata, kuid lõpuks oleneb kõik sellest, kui palju valu põlv talle teeb. Loodetavasti läheb hästi ning põlvevalu muutub iga päevaga väiksemaks,» lootis Stephan Jacolino.

Tom Dumoulin.

FOTO: Marco Alpozzi/Lapresse / ZUMAPRESS.com

Tagasi üles