Toyota kaalub, kas võtta Hyundaist šnitti

Sebastien Loeb.

FOTO: LAVadinho / imago images / PanoramiC

Hyundai rallimeeskond saadab Sebastien Loebi Prantsusmaa ja Itaalia meistrivõistluste etapile, Thierry Neuville teeb plaanide järgi kaasa etapi Belgia meistrivõistlustel.

Kuna rallimeeskondade testipäevad on piiratud, annab kohalikel meistrivõistlustel kaasategemine meeskonnale vajalikke lisakilomeetreid. Rallipargis on see tekitanud elava diskussiooni. Kas tehasetiimidel on kohane kohalikel meistrivõistlustel osaleda?

Toyota rallimeeskonna spordidirektori Kaj Lindströmi sõnul on nemadki sarnast lähenemist kaalunud. «Ka meie peame mõtlema, kas ja kuidas selliseid võimalusi kasutada. Loogiline oleks sõita asfaldirallit, näiteks Ypresis. Sellest oleks kindlasti kasu Saksamaa ralliks. Teeme otsuse peagi,» lubas Lindström Rallye Magazini vahendusel.

«Rallidel osalemine annab üksjagu juurde. Kas sõidad ühte lõiku paar korda edasi tagasi või pead ühte katset läbima kaks korda – siin on vahe sees,» ütles Lindström.

M-Spordi pealik Rich Millener on samas veendunud, et rallidel osaledes pole testimiseks kuigi palju ruumi. «Rallidel ei saa väga palju testida, sest hooldusaeg on piiratud ning seetõttu pole võimalik väga palju asju katsetada,» ütles ta.

Tagasi üles