Toimetas Indrek Raudkivi

Rooma ATP 1000 turniiril alistas Madriidi turniiri finalist, kreeklane Stefanos Tsitsipas kuueteistkümne parema hulgas kodupubliku suure lemmiku, itaallase Fabio Fognini 6:4, 6:3.

Üks tund ja 12 minuti kestnud mäng oli äärmiselt kõrgest klassist ning mõlemad mängijad näitasid kohati ülimalt nauditavat tennist.

Meeste mängu kohta sai matšis näha üllatavalt palju murdegeime. Esimeses setis breikis Tsitsipas Monte Carlo suurturniiril võidutsenud Fognini pallingu ka 5:4 eduseisul. Teine sett algas samuti vastastikuste pallingugeimide murretega. Kuid ikka suutis 20-aastane kreeklane teha ühe murde rohkem.

Tsitsipas lõi 14 vinnerit ja tegi 12 lihtviga, Fognini põrutas 17 äralööki, kuid eksis kahekümne kahel korral. Veerandfinaalis kohtub Kreeka täht šveitslase Roger Federeriga, kes oli kolmes setis õige napilt 2:6, 6:4, 7:6 (4) parem horvaat Borna Coricist.

Et kreeklaste pidu Itaalia pealinnas oleks täielik, siis Rooma WTA tenniseturniiril jätkas edukalt ka teine Kreeka tennisist Maria Sakkari. Neljapäeval kindlalt Eesti esireketit Anett Kontaveiti võitnud kreeklanna kohtus sama päeva õhtutundidel maailma viienda numbri tšehhitar Petra Kvitovaga. Esimese seti võitis Sakkari 7:5, kuid teise pinevas heitluses 7:5 tsehhitar. Otsustavas setis andis seisul 0:4 Kvitova aga Sakkarile loobumisvõidu. WTA edetabelis 39. kohal paiknev kreeklanna kohtub veerandfinaalis läbi kvalifikatsiooni põhiturniirile pääsenud prantslanna Kristina Mladenoviciga.